Голова Верховної Ради підписав закон про Вищу раду правосуддя

СуспільствоАндрій Стець, 27 грудня 20161810

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав законопроект №5180 про Вищу раду правосуддя. Про це свідчить інформація на сторінці закону на сайті ВРУ. Документ скерований на підпис президенту.

Зазначимо, що Вищу раду правосуддя передбачається наділити повноваженнями звільняти суддів, вносити президенту подання про їх призначення, приймати рішення про порушення суддею або прокурором вимог щодо несумісності, залучати їх до дисциплінарної відповідальності.

Також раду передбачається уповноважити позбавляти недоторканності суддів, підозрюваних в кримінальних злочинах. Згідно з проектом, Вища рада правосуддя також буде вирішувати питання переведення суддів, їх відряджень, а також затверджувати їх кількість в судах. Крім того, раду передбачається уповноважити призначати і звільняти голову Державної судової адміністрації та його заступників.

Відповідно до закону, рішення ради можуть бути оскаржені тільки в Верховному суді. Відзначимо, що реорганізація Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя передбачена змінами до Конституції України в частині правосуддя.

Згідно з документом, Вища рада правосуддя складається з 21 члена, десять з яких вибирає з'їзд суддів України, двох призначає президент України, по два вибирає парламент, з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, ще двох вибирає з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Члени Вищої ради правосуддя обираються (призначаються) терміном на чотири роки. Голова ради обирається з його членів таємним голосуванням на два роки.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради України в ніч розгляду бюджету-2017 ухвалили в другому читанні законопроект №5180 про Вищу раду правосуддя. Документ підтримав 271 парламентар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук