Головний епідеміолог Швеції назвав помилкою відмову від карантину

У Швеції від коронавірусу вже померли 4500 людей

СвітВолодимир Пиріг, 3 червня38091

Керівник Державного агентства з питань охорони здоров’я Швеції Андерс Теґнел сказав, що рішення країни не впроваджувати жорсткий карантин через епідемію коронавірусу призвело до більшої кількості померлих від Covid-19, ніж могло б бути.

«Якби перед нами знову постала схожа хвороба, то, з урахуванням того, що ми знаємо про неї сьогодні, ми б зупинилися десь посередині між тим, що зробила через коронавірус Швеція і решта світу», – розповів Теґнел в інтерв’ю Суспільному радіо Швеції.

У відповідь на запитання, чи не багато у Швеції померли людей через коронавірусну хворобу, Теґнел сказав: «Так, безумовно». І додав, що цьому можна було запобігти. Водночас головний епідеміолог Швеції зазначив, що підхід країни до боротьби з епідемією не був цілком неправильним.

«Усі інші країни ухвалили купу обмежувальних заходів, і проблема тут у тому, що насправді невідомо, які з них є найбільш дієвими. Тож, можливо, шляхом поступового впровадження обмежень можна уникати повного карантину», – вважає він.

Натомість 3 червня на прес-конференції Теґнел зазначив, що Агентства громадської охорони здоров'я Швеції, яке він очолює та яке відповідальне за протидію пандемії, все ще впевнене у своїй стратегії, але постійно отримує нову інформацію про вірус і оцінює використовувані методи.

«У новинах стало відомо, що я і ми в Агентстві громадської охорони здоров'я вважаємо, що використана нами стратегія була неправильною і повинна бути радикально змінена. Це зовсім не так. Ми, як і раніше, вважаємо, що стратегія добра, але завжди є можливість поліпшення, ви завжди можете зробити це краще», – пояснив він і додав, що не вважає, що його коментар на радіо вирвали з контексту, проте, на його думку, його словами перебільшили.

Як пише «Громадське», Станом на 3 червня від коронавірусної хвороби у Швеції померли майже 4500 людей. Це набагато більше, ніж у сусідніх Данії (580), Норвегії (237) чи Фінляндії (320).

Швеція стала однією з небагатьох країн, які не ввели жорстких обмежень на своїй території через коронавірус. Через це її критикують як країни-сусіди, так і деякі фахівці, зокрема шведські. Водночас більшість шведів підтримує політику влади щодо протидії COVID-19.

Раніше Норвегія й Данія відмовилися відкрити кордони для Швеції, посилаючись на її «інакшу» стратегію боротьби з COVID-19.

Разом з тим у квітні Швеція почала впроваджувади деякі обмеження через коронавірус.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук