Головний військовий прокурор подав до суду на начальника Генштабу ЗСУ

Анатолію Матіосу не подобається, що Генштаб обмежив допуск військових прокурорів на об'єкти ЗСУ

Головний військовий прокурор подав до суду на начальника Генштабу ЗСУ
фото ZIK
Анатолій Матіос хоче оскаржити нові правила допуску військових прокурорів на армійські об'єкти

Через заборону Генерального штабу військовим прокурорам відвідувати місця дислокації військових частин без письмового дозволу, головний військовий прокурор Анатолій Матіос подав до суду на начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка.

«Я подав позов до суду, який і має з'ясувати, правомірні дії Генштабу або неправомірні», – сказав він в ефірі телеканалу «112 Україна».

Посадовець додав, що відповідачем у позові виступає Муженко та юридичне управління Генштабу ЗСУ.

Як повідомила агенція УНН з посиланням на позов Матіоса до суду, у Генеральному штабі за дорученням начальника Генштабу – головнокомандувача Збройних сил України Віктора Муженка розроблено новий порядок допуску та роботи військових прокурорів на армійських об’єктах і у військових частинах. Цей порядок, як вважає Матіос, істотно обмежує можливості прокурорів у проведенні невідкладних слідчих дій і суперечить процесуальному законодавству.

«Згідно зі встановленими Генштабом правилами, військові прокурори допускаються на об’єкти ЗСУ лише для проведення слідчих (процесуальних) дій у рамках досудового розслідування кримінальних проваджень, за разовими перепустками і з дозволу вищого органу військового управління», – йдеться в позові.

Також нові правила забороняють вилучати оригінали наказів і інших документів організаційно-розпорядчого характеру, а тимчасове вилучення комп’ютерної техніки та інших носіїв інформації допускається лише за наявності підтверджуючих документів, надання яких є необхідною умовою проведення експертного дослідження.

Крім того, нові правила обмежують повноваження військових прокурорів, закладені в адміністративному кодексі, а саме збір матеріалів та складання адмінпротоколів, наприклад, за пияцтво. Обмежується і представницька функція військової прокуратури.

«Фактично без рішення суду на проведення обшуку військовий прокурор не зможе зайти на територію військової частини, що в свою чергу дасть можливість укривати вчинені на військових об'єктах правопорушення та істотно знизить ефективність роботи прокуратури», – йдеться в позові головного військового прокурора України Анатолія Матіоса.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук