Журналіст-розслідувач Данило Мокрик подав до суду на військового прокурора Анатолія Матіоса

Медійник вимагає спростувати поширену посадовцем інформацію, яку вважає наклепницькою

Журналіст домагається від Анатолія Матіоса спростування та 50 тис. грн компенсації

Печерський суд отримав позовну заяву журналіста проекту журналістських розслідувань BIHUS.info Данила Мокрика про наклеп і образи з боку голови Військової прокуратури України Анатолія Матіоса, пише «Громадське».

Журналіст вимагає спростування слів, наведених у пості Facebook Анатолія Матіоса. Той публічно звинуватив медійника нібито у роботі на екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, який наразі переховується від правоохоронних органів України. Зокрема, Матіос у грубій формі прокоментував інформаційний запит, отриманий військовою прокуратурою від журналіста. Головний військовий прокурор назвав журналістів програми «Наші гроші» «немовлятами», а їх роботу — «фекаліями».

Окрім того, військовий прокурор опублікував персональні дані журналіста.

У коментарі Данило Мокрик зазначив, що до нього почали телефонувати невідомі люди після того, як Матіос у своєму дописі опублікував його особистий номер телефону.

Тепер розслідувач вимагає спростування, або доведення у суді правдивості наведеної у пості прокурора інформації, визнати недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію журналіста, а також відшкодувати 50 тис. грн моральної шкоди.

Фрагмент позовної заяви, фото з Facebook Данила Мокрика

Журналіст зазначив, що жодної реакції з боку головного військового прокурора наразі не було. Далі, згідно із процедурою, суд має повідомити сторону-відповідача про позов і призначити підготовче засідання.

До слова, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДПК) 28 лютого вирішила не притягувати до відповідальності генерального прокурора Юрія Луценка за його публікації у Facebook, у яких він порушив презумпцію невинуватості щодо героїв своїх дописів.

Підставою для дисциплінарної скарги на Юрія Луценка стали сім його постів в Facebook в 2017 році, в яких генеральний прокурор коментував затримання осіб, підозрюваних в отриманні хабарів. При цьому Юрій Луценко вживав вирази на кшталт «хабарник», «член злочинної групи», публікував фотографії затриманих, їхні імена і документи. Заявники повідомили, що своїми діями Юрій Луценко порушив презумпцію невинуватості затриманих, оскільки вони ще не були засуджені.

Раніше комісія не змогла притягнути до відповідальності у аналогічній справі головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук