Грошей від МВФ Україна не отримає до кінця червня, - експерт

Економіка6 квітня 20113991

Україна не виконала умови Міжнародного валютного фонду, а тому найближчими місцями черговий транш кредиту не надійде. Про це заявляють закордонні і українські експерти. Найбільшою перепоною вони називають обіцяну владою пенсійну реформу. Водночас, у владі запевняють, що реформування пенсійної системи вже розпочалося, і чергову позику Україна отримає найближчим часом.

В останній заяві МВФ щодо України йшлося, що вже у березні набуде чинності закон про реформування пенсійної системи. Але українській владі не вдалося виконати цю домовленість з МВФ. Відтак, чергового траншу кредиту, принаймні, до літа не буде, зазначає експерт Інституту міжнародної економіки імені Петерсона у Вашингтоні Андерс Ослунд, повідомляє Радіо Свобода.

«Точно написано, що потрібно робити, щоб Україна отримала кошти. Україна практично нічого з цього не зробила. Головна умова: ухвалити законодавство щодо пенсійної реформи – це, зрозуміло, не відбудеться впродовж нинішнього місця. І цього достатньо щоб нічого не відбувалося. Не буде грошей до кінця червня», – каже Ослунд.

Представники ж української влади переконують, що пенсійна реформа розпочалася. Але, каже голова парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики, депутат від Партії регонів Олексій Плотніков, цей процес не може завершитися швидко. До того ж, за його словами, черговий транш кредиту Україна отримає не пізніше травня.

«Факт обговорення, факт презентації цієї реформи можна трактувати як початок. В цілому це не є визначальним чинником, через який не будуть виконані меморандуми з Міжнародний Валютним фондом. Враховуючи, що по всьому іншому різночитань з МВФ немає, Україна витримує параметрі і з дефіциту державного бюджету і з інших показників. Черговий транш буде наданий», – наголосив Плотніков.

Міжнародному валютному фонду потрібні конкретні результати, а не наміри, зазначає президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

 «Може там вони недооцінюють те, що компетентність реформаторів недостатня? Сказати що вони (українська влада) нічого не роблять я не можу. Такий рівень інтенсивності, наголошую, не результатів, а саме інтенсивності робіт, і інтенсивності пропаганди щодо реформ, був лише у Кучми у 1994-98 роках», – Пасхавер.

Нагадаємо, раніше Прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Україна може відмовитися від наступного траншу МВФ. Натомість віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко відзначив, що цього не слід робити, оскільки це буде негативним сигналом для потенційних інвесторів.

Нагадаємо, у серпні Україна отримала перший транш кредиту МВФ розміром 1,89 млрд доларів. Другий транш МВФ виділив Україні 22 грудня. Щоб отримати третій транш МВФ, Україна з 1 квітня 2011 року підвищила ціну на газ для населення та повинна провести пенсійну реформу.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук