Гройсман порадив українцям встановлювати багатозонні лічильники для заощадження електроенергії

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 2 вересня 201613626

Після чергового збільшення тарифів на електроенергію прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував громадянам встановити багатозонні лічильники.

«25% заощадження коштів при сплаті за електроенергію без сумніву суттєві для кожного, чи не так? А як цього можна досягти? Один зі способів –встановлення багатозонного лічильника. Так поступають у всьому світі – вмикають пральну чи посудомийну машинку, інші енергоприлади, які споживають багато електроенергії, в той час, коли навантаження в мережах менше і діють економні тарифи. Ми тільки починаємо вчитись реальному енергозаощадженню», – переконаний Гройсман.

Прем'єр також наголосив на тому, що минулого тижня уряд суттєво спростив процес купівлі та оформлення багатозонних лічильників. Відтепер українці можуть обирати, де їм купувати лічильники – в обленерго чи приватних фірм.

«Хочу запевнити, що уряд буде і далі пропонувати і підтримувати ті рішення, які сприятимуть запровадженню справжньої енергоефективності – запобіганню марного витрачання усіма нами коштів і енергії», – додав Гройсман.

Нагадаємо, з 1 вересня тарифи на електроенергію в Україні знову підвищилися – цього разу на 25%. для споживачів, які використовують за місяць до 100 кВт-год (у сільській місцевості – до 150 кВт-год) тариф збільшився на 25,3% – з 0,57 грн до 0,714.

Для тих, які на місяць споживають від 100 до 600 кВт-год тариф зріс на 30,3%, з 0,99 до 1,29 грн.

При споживанні електроенергії понад 600 кВт-год на місяць – тариф зріс на 5% з 1,56 до 1,638 грн.

За інформацією НКРЕКП, понад 60% побутових споживачів на місяць використовують до 150 кВт-год електроенергії.

Таким чином, за розрахунками НКРЕКП, середньозважений тариф для домогосподарств в Україні збільшиться на 25% до 0,973 грн/кВт-год.

Наступне плановане підвищення тарифів має відбутися 1 березня 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук