Гройсман: Венеціанська комісія допоможе Україні уникнути помилок

Гройсман: Венеціанська комісія допоможе Україні уникнути помилок
фото iPress.ua
Голова Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає, що допомога Венеціанської комісії дозволить Україні уникнути помилок при вирішенні внутрішніх проблем.

Про це він заявив під час зустрічі з головою Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо у вівторок в Києві, передає прес-служба Верховної Ради.

«При зовнішній агресії, яка впливає на всі процеси в державі, є ряд внутрішніх проблем і завдань, які потрібно вирішити ... є важливий шлях, який треба пройти швидко і допомога Венеціанської комісії дозволить уникнути помилок», - сказав голова ВР.

Зазначається, що сторони обговорили питання співробітництва щодо внесення змін до Конституції України.

Джанні Букіккіо позитивно оцінив рішення президента України Петра Порошенка про створення конституційної комісії і висловив надію, що в ній будуть широко представлені політичні сили і експертні кола. Він також висловився за участь у роботі конституційної комісії представника Венеціанської комісії.

«Венеціанська комісія також може бути представлена в цій конституційної комісії, адже всі конституційні проблеми ми опрацьовуємо з українською владою давно», - зазначив Букіккіо.

Голова Єврокомісії також зазначив, що конституційний процес повинен бути комплексним і забезпечувати баланс між гілками влади.

У свою чергу Гройсман нагадав, що зміни до Конституції України необхідно внести до осені 2015 року, щоб місцеві вибори проводилися вже на новій законодавчій базі, а в органів місцевої влади були нові повноваження, з урахуванням децентралізації.

«Це дозволить побудувати гарну архітектуру державного управління в Україні», - підкреслив спікер парламенту.

Володимир Гройсман переконаний, що нереформована Україна не буде успішною, а тому існує необхідність внести зміни до Конституції і до виборчого законодавства вже на нинішній сесії.

Джанні Букіккіо також відзначив важливість якнайшвидшого проведення в Україні судової реформи та реформи з децентралізації влади.

«Хороший закон щодо децентралізації влади пошле сигнал міжнародним інститутам, що в Україні здійснюються правильні кроки», - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні голова Європейської комісії «За демократію через право» Джанні Букіккіо звернувся до президента України Петра Порошенка призупинити закон «Про очищення влади» (люстрації). Характеризуючи цей закон, Букіккіо зазначив, що це «поганий закон» і Венеціанська комісія дуже критична в його оцінюванні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук