Венеціанська комісія радить Порошенку призупинити люстрацію

Голова Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) Джанні Букіккіо закликав президента України Петра Порошенка призупинити закон «Про очищення влади» (люстрацію.

Про це він повідомив під час зустрічі з українським лідером, повідомляє прес-служба голови держави.

Характеризуючи закон про люстрацію, Букіккіо зазначив, що це «поганий закон» і Венеціанська комісія дуже критична в його оцінюванні.

«Але ми дійшли спільної думки в дискусіях із вашими представниками, з міністром юстиції і домовилися спільно працювати над його доопрацюванням і узгодженням цього закону з європейськими стандартами», – зазначив він.

Також голова Венеціанської комісії запевнив у готовності своєї інституції допомагати Україні в напрацюванні законодавства.

«Ми будемо працювати настільки швидко, наскільки це можливо», – сказав Букіккіо, додавши, що вже наступного тижня до України прибуде делегація експертів ВК, які проведуть низку зустрічей і переговорів.

Нагадаємо, 16 вересня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про люстрацію. У грудні міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Венеціанська комісія підтримала український закон «Про очищення влади» (люстрації). При цьому Букіккіо заявляв, що Венеціанська комісія сподівається на внесення поправок у закон про люстрацію протягом 3 місяців.

«Голова Венеціанської комісії високо оцінив пропозицію президента створити конституційну комісію для комплексного напрацювання необхідних змін до Конституції та запропонував включити до її складу члена ВК, колишнього прем’єр-міністра Польщі, експерта у галузі конституційного права Ганну Сухоцьку. Як наголосив Джанні Букіккіо, глибинні зміни законодавства не можуть бути зроблені без змін Конституції», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що ВК готова дати експертний висновок щодо законопроекту з судової реформи, щойно узгоджений законопроект буде опрацьовано у Верховній Раді, а також змін до Конституції щодо децентралізації влади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук