Російські спецслужби розсилали листи американським сенаторам від імені «патріотів України»

Розсилкою цих листів займався один з підрозділів ГРУ, який спеціалізується на веденні «психологічної війни».

СуспільствоЮрій Братюк, 29 грудня 20182730

Російські спецслужби намагалися вплинути на позицію американських політиків з українського питання. Про це 29 грудня повідомляє The Washington Post з посиланням на розвідку однієї з західних країн.

Журналісти зазначають, що в 2015 році 12 американських сенаторів отримали однакові електронні листи, відправник яких назвав себе членом групи «Патріоти України».

Лист був складений примітивною англійською мовою. Автор скаржився на ситуацію в Україні, рівень корупції в збройних силах і високопоставленого офіцера, який продає зброю терористам. Заявляв, що держава перебуває в стані війни.

Лист містив посилання на петицію із закликом «врятувати Україну і замінити українське військове командування».

«Сподіваємося, що ви зможете вплинути на Білий дім, Пентагон і Держдепартамент й домогтися відправки західних офіцерів в Україні для прямого контролю над нашими збройними силами», - йшлося у петиції.

Як стверджують джерела The Washington Post, за розсилкою цих листів стояло одне з підрозділів ГРУ - військова частина №54777, або 72-й окремий центр спеціальної служби, який спеціалізується на веденні «психологічної війни».

При цьому ГРУ переслідувало мету деморалізувати українців і змусити американських політиків думати, що українці втратили віру в свою армію. При цьому 12 сенаторів, які отримали лист, вочевидь, були обрані просто за алфавітом, пише газета. Зазначається, що лист не вплинув на позицію Конгресу щодо України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук