Інфляція до кінця року уповільниться до 45-50% - НБУ

ЕкономікаО.Г., 11 червня 20152911

Національний банк прогнозує уповільнення інфляції до рівня 45-50% до кінця 2015 року. Про це йдеться в аналізі макроекономічної ситуації в Україні, розміщеному на сторінці регулятора в Facebook.

«Споживча інфляція прогнозується на рівні 45-50% наприкінці 2015 року та знизиться до 10-12% в 2016 році», - повідомляє регулятор.

У Нацбанку також повідомили, що показник інфляції на рівні 4-6% вважається оптимальним рівнем для України в середньостроковій перспективі.

«Інфляція у травні, як і очікувалося, суттєво сповільнилася та становила 2,2% за місяць. У річному вимірі зростання індексу споживчих цін також уповільнилося до 58,4%», - йдеться у повідомленні.

«Зниження інфляційного тиску було обумовлене зокрема укріпленням гривні в березні-травні, унаслідок чого послабилися відкладені ефекти лютневої девальвації гривні до долара, а також відбулося здешевлення багатьох товарів, ціни яких швидко реагують на курсові коливання», - повідомляє регулятор.

У Нацбанку повідомили, що темпи зростання цін на продукти харчування знизилися до 3,1% за місяць, незважаючи на суттєве прискорення подорожчання плодоовочевої продукції, яке лише частково було спричинене впливом сезонного чинника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук