Інститут конвеєробудування у Львові виставили на продаж за 240 тис. грн
Інституту належать численні будівлі на розлогій ділянці біля Краківського ринку
Регіональне відділення Фонду державного майна (ФДМУ) виставило на аукціон контрольний пакет акцій (72,69%) львівського «Проектно-конструкторського інституту конвеєробудування». Інстуту належить майже два десятки приміщень сукупною площею 5370 м2, він розташований на земельній ділянці у 0,56 га поруч з Краківським ринком. При цьому стартову вартість за контрольний пакет акцій ФДМУ встановив лише 236140 грн.
Згідно з даними платформи YouControl, наприкінці 2020 року власниками ПРаТ «Проектно-конструкторський інститут конвеєробудування» були держава в особі регіонального відділення ФДМУ (72,69% акцій), ТЗоВ «Краківський ринок» (22,42%), рештою володіють 42 фізичні особи, їхні прізвища в реєстрі приховано.
Як повідомляється на сайті інституту, його було засновано 1965 року. Нині він є єдиним в Україні «спеціалізованим проектно-конструкторським інститутом з розробки та проектування транспортних систем, підіймально-транспортного обладнання неперервної дії». Обладнання за його проектами виготовляють на кількох машинобудівних підприємствах, зокрема на львівському ПРаТ «Конвеєєр» в Рясному.
Голова регіонального відділення ФДМУ у Львівській, Закарпатській та Волинській областях Владислав Калинець повідомив ZAXID.NET, що головні клiєнти інституту – пiдприємства автомобiльної галузі, машинобудування, будiвельної, легкої та харчової промисловостi, а ринками збуту є Україна, Бiлорусь, Польща та iншi країни близького зарубiжжя. Зокрема торік львівське підприємство вело перемовини із білоруською компанією «Керамін» щодо розробки технічної документації на реконструкцію виробничих трас. Водночас, за його словами, наразі інститут має проблеми, оскільки через рецесію промисловості потенційні клієнти, насамперед із галузі машинобудування, припинили замовляти послуги проектування.
Нині в штаті інституту перебувають 22 працівники. Згідно з умовами продажу, новий власник має зберегти основний напрям роботи підприємства протягом п’яти років та не скорочувати колектив упродовж півроку.
«Проектно-конструкторський інститут конвеєробудування» має 19 будівель у задовільному стані. Це як головний корпус підприємства, так й окремі споруди поряд із ним. Їхня сукупна площа 5370 м2, з них 1570 – перебуває в довгостроковій оренді у майже чотирьох десятків фізичних та юридичних осіб. Зокрема, кілька приміщень в інституту орендує його співвласник, ТЗоВ «Краківський ринок», під кафе, склади, громадську вбиральню та інше.
Усі будівлі інстутуту розташовані на ділянці площею 0,56 га на вул. Базарній, 20, навпроти одного з найбільших ринків Львова – Краківського. Земельна ділянка перебуває у комунальній власності, інститут щороку сплачує місту близько 155 тис. грн за користування.
Нагадаємо, найбільшим власником «Краківського ринку» є львів’янка Наталія Щадило (39,5%). Як писали «Наші гроші. Львів», її чоловік Ігор Щадило 1997 року був одним з перших засновників компанії-власника ринку. Наталія Щадило є бізнес-партнеркою Володимира Дідуха, відомого як Вова Морда, та його дружини (ТОВ «Кляса», ПП «Альянс Магнат» та інші). Також займається житловим будівництвом.
Юрію Кожану та його батьку Володимиру Кожану, колишньому почесному консулу Казахстану у Львові, належить 28,5% і 16% відповідно. Ще 10% належить Ірині Возняк, і по 2% Володимиру Гаклюку, Оксані Ясниській, Феодосію Романюку, сини якого працюють суддями в Галицькому районному суді Львова та Львівському апеляційному суді.