Інвестиційна привабливість України на рівні Буркіна-Фасо і Східного Тимору

Економіка19 січня 20114203

Індекс інвестиційних ризиків Political Risk Atlas 2011, опублікований британською компанією Maplecroft за підсумками 2010 року, свідчить про те, що в Україні зберігається високий ступінь ризику для іноземних інвестицій.

Щорічний індекс інвестиційних ризиків розраховується для 196 країн з 2009 року. Перші 10 місць рейтингу посіли країни з критично високими ризиками і нестабільним бізнес-середовищем: Сомалі, Демократична Республіка Конго, Судан, М'янма, Афганістан, Ірак, Зімбабве, Північна Корея, Пакистан і Росія, пише КоммерсантЪ-Украина.

Згідно з підготовленим звітом, за минулий рік в Україні погіршилися показники корпоративного управління і макроекономічної стабільності, дотримання прав людини в роботі правоохоронних органів і критично знизився рівень освіти. Крім цього, в країні збільшився ступінь держрегулювання бізнесу і політичної стабільності, зросла загальна стресостійкість громадян і знизився рівень терористичної небезпеки.

Так, у рейтингу 2010 року Україна поліпшила в порівнянні з 2009 роком свою інвестиційну привабливість і перемістилася з 62-го на 74-е місце, опинившись між Буркіна-Фасо (Африка, 73-е місце) і Республікою Східний Тимор (Індонезія, 75 - е місце).

Крім того, згідно з даними Maplecroft, в Україні, як і практично на всій території СНД, зберігається високий ризик для інвестицій приватного бізнесу.

Як повідомив керівник департаменту комунікацій Maplecroft Джейсон Макгоун, при складанні звіту експерти використовували дані міжнародних організацій та ЗМІ, а також інформацію джерел компанії.

"Рейтинг Political Risk Atlas складається виключно для оцінки інвестиційної привабливості країни, а не для використання в політичних цілях", - заявив Д. Макгоун.

Нагадаємо, у дослідженні 2011 Index of Economic Freedom, підготовленій американським дослідницьким центром The Heritage Foundation, йдеться, що за індексом економічної свободи Україна відноситься до категорії репресованих країн.

Так, серед європейських країн Україна посідає останнє місце.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук