Ірина Венедіктова ігнорує рішення ВАКС у справі Татарова, – ЦПК

ДБР знову не надіслало до Апеляційної палати Антикорсуду матеріали у справі Татарова

13:24, 10 березня 2021

Вищий антикорупційний суд зобов’язав генпрокурорку Ірину Венедіктову вжити заходів для того, щоб ДБР передало у суд документи у справі заступника голови ОП Олега Татарова, але вона досі цього не зробила. Про це повідомляє ЦПК.

«ДБР знову не надіслало до Апеляційної палати Антикорсуду матеріали у справі Татарова, які б дозволили переглянути незаконне рішення Печерського суду, яким справу забрали у НАБУ. При цьому на минулому засіданні судді апеляції зобов'язали генпрокурорку Ірину Венедіктову вжити заходів для цього. А вона нічого не зробила», – повідомили в ЦПК.

Активісти зазначили, що Венедіктова таким чином ігнорує законні вимоги ВАКС. Водночас коли Печерський суд виносить незаконне рішення про передачу справи Татарова в СБУ, то генпрокурорка з її підлеглими його виконують.

«Справа Татарова фактично злита, строки розслідування закінчені, НАБУ і САП усунули від справи абсолютно зухвало і незаконно. Намагалися усунути і ВАКС. Але кожного дня випливають нові й нові докази найзухвалішого зливу топпосадовця, який тільки можна уявити. Тотальне ігнорування закону і вимог суспільства», – вказали в ЦПК.

При цьому, судді ВАКС під час перенесення засідання зазначили, що у випадку ненадання їм матеріалів, вирішуватимуть, чи можна розглядати справу без цих документів.

У чому підозрюють Олега Татарова і до чого тут Венедіктова

Нагадаємо, Володимир Зеленський призначив Олега Татарова заступником голови Офісу президента 5 серпня. Проти призначення Татарова в Офіс президента виступила ініціативна група постраждалих під час Революції гідності.

Річ у тім, що Татаров під час подій Євромайдану працював у Міністерстві внутрішніх справ.

Після цього глава Офісу президента Андрій Єрмак пояснив, що звинувачення на адресу Татарова «не мають жодного відношення до його нинішньої роботи в ОП, оскільки є подіями 4-річної давнини».

На початку грудня Національне антикорупційне бюро України повідомило, що Татаров фігурує у справі про розкрадання майна Національної гвардії.

Однак оголошення йому підозри затягнулося через те, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова раптово змінила прокурорів – процесуальних керівників – у цій справі. Зрештою, Татарову оголосили підозру 18 грудня.

24 грудня Офіс генпрокурора передав справу Татарова з НАБУ до СБУ. Завдяки цьому Татаров уникнув арешту.