Ісуса Христа проголосили королем Польщі

В інтронізації взяв участь президент Польщі Анджей Дуда

СвітАндрій Стець, 19 листопада 201629975
Ісуса Христа проголосили королем Польщі
фото @prezydentpl
Цьогорічна акція є унікальною, адже вона схвалена президентом країни

Зранку в суботу, 19 листопада, у Кракові відбулася церемонія інтронізації Ісуса Христа як короля Польщі. Церемонія відбулася в санктуарії в Лагевниках (район Кракова) і зібрала понад 6 тис. вірян. Про це повідомляє польський канал TVN24.

Фото @prezydentpl

Зазначимо, що схожі «зведення Христа на трон Польщі» відбувалися вже кілька разів, зокрема на Ясній Горі у 1997 році, та в Свебодзіні у 2000 році. Цьогорічна акція є унікальною, адже вона схвалена президентом країни. Крім того, Анджей Дуда був безпосередньо присутній церемонії.

Фото PAP

«Ювілейний акт про Ісуса Христа як Царя й Господа» був прийнятий у квітні цього року, однак втілений лише тепер», – повідомила про подію прес-служба президента Дуди.

Центральні польські телеканали перервали трансляцію протесту вчителів, щоб надати ефір зведенню на трон Ісуса Христа, інформує Gazeta Wyborcza.

Ідея інтронізації (офіційного «зведення на трон») Ісуса сягає своїм корінням першої половини ХХ століття. Вона належить медсестрі Розалії Целякувні, яка переконувала, що чула внутрішні голоси, які начебто говорили їй, що умовою порятунку країни в умовах близької війни стане визнання Ісуса Христа королем Польщі.

Інтронізаційні рухи почалися на території польської держави в середині 90-х років минулого століття, в 1996 році, після того, як було розпочато процес беатифікації (обряду зарахування особи до лику блаженних у Католицькій церкві) Розалії Целякувни.

Після низки інтронізацій на місцях єпископат Польщі в березні 2008 року постановив, що такі дії є «недоречними й непотрібними».

Польська католицька церква змінила свою позицію на початку 2016 року: єпископ Анджей Чая заявив, що «визнання правління Ісуса Христа над рідним суспільством є теологічно прийнятним».

Натомість, більшість критиків вважають цю акцію свідченням збільшення впливу над Польщею консервативних та клерикальних сил, що почалося після перемоги на виборах партії «Право і справедливість».

Як уточнює «Польське Радіо», цією урочистістю завершується відзначення «Року милосердя» і 1050 річниці хрещення Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук