ІТ-компанії звернуться до уряду та СБУ через заборону в Україні програми 1С

ЕкономікаІрина Ващишин, 17 травня 2017, 19:43 1722 3

Президентський указ про нові санкції проти Росії, який стосується також і середовища 1С, обмежить в Україні продаж нових розробок на базі цієї платформи. Компанії, які займаються цим в Україні, із цими заборонами не погоджуються. Тому вирішили звернутись до уряду по додаткові роз’яснення.

Компаній-розробників програмних продуктів 1С в Україні приблизно 500. Близько десять із них, за рішенням держави, тепер не зможуть продавати своїх розробок. Йдеться зокрема про найбільших гравців ринку, які фактично є дистриб’юторами.

«Практично даним рішенням заблоковано продаж програмних продуктів на території України. Йдеться лише про продаж. Тобто підтримка, обслуговування, розвиток залишаються на загальних умовах. Там ніяких обмежень немає», ― пояснив комерційний директор ТОВ «Комплексне управління бізнес-процесами» Євген Моргаєв.

Підприємства, які легально купували 1С, користуватимуться програмою й далі. Та чому на подальші продажі виникла заборона, розробники не розуміють.

«Програмні продукти 1С поставили в один ряд з підприємствами окупованих територій, з підприємствами з державним російським капіталом. Так само не витримує критики аргумент СБУ на предмет того, що нібито системи 1С можуть передавати якусь інформацію кудись там в Росію чи використовуватись спецслужбами», – додав Євген Моргаєв.

У січні цього року програма 1С в Україні отримала сертифікат Держспецзв’язку про достатньо високий рівень захищеності, який у нашій державі мають лише декілька автоматизованих систем.

Голова Комітету підприємців Львівщини Андрій Дячишин поміж тим переконаний: засвітившись бодай раз в інтернеті, ти уже на гачку. Тому російську програму бездоганною не вважає. Але й указ Президента у нього наразі викликає перестороги.

«У підприємців відразу виникає думка: якщо ми забороняємо інструмент сьогоднішній, але не створили інструменту нового, то чому впродовж стількох років російське програмне забезпечення тримало монополію на ринку ? Сподіваємося, що всі, хто вже працює на цьому програмному забезпеченні, буде вчасно отримувати поновлення, а також не буде звинувачений в жодній співпраці з країною-агресором», ― наголосив Андрій Дячишин.

Права на платформу 1С Україна викупила у закордонного представництва ще три роки тому. Відтоді платежів у Росію немає. Зараз програмою користується понад 300 тисяч підприємств. А розробки для них створюють українські ІТ-компанії.

«Якщо ми щось забороняємо, то ми повинні знати, а хто чи що це замінить. Питання ― чи є сьогодні альтернатива? У мене відповіді нема. Це треба спитати у влади. Але мені б дуже хотілось, якщо наша держава щось забороняє, щоб не постраждали жоден українець, жодне підприємство. Бо вони сплачують податки», – прокоментував указ Президента голова комітету ВР з питань фінансової політики Сергій Рибалка.

Наразі компанії-розробники мають намір звернутись до уряду та СБУ за роз’ясненнями, бо кажуть, що підстав для оголошених заборон не розуміють.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук