Інтернет-провайдери пояснили, чому непросто впровадити санкції проти російських соцмереж
Вважають, що через блокування заборонених сайтів можуть зникнути і дозволені ресурси
До теми
«ВКонтактє», «Однокласники» і «Яндекс» – під забороною. Президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії, які, зокрема, передбачають блокування популярних соцмереж країни-агресора. Крім них і усіх сервісів Яндекса та Мейл.ру недоступною може стати навіть бухгалтерська система 1С. Її російський постачальник теж потрапив під санкції.
Рішення має вступити у дію до першого червня. Але не все так просто, – кажуть інтернет-провайдери.
«Є багато технічних нюансів. Наприклад, якщо на якійсь хостинговій площадці розміщаються «Однокласники», то там же ж паралельно можуть розміщатися і тисячі інших сайтів і вони так само підпадуть під блокування. А блокувати на сьомому рівні, чисто за однією буквою пошуку в IP-адресі в жодного провайдера ресурсів не вистачить. Це дуже дорого», – розповів технічний директор «Уарнету» Олесь Гірняк.
Тим часом, рішення Президента стало топ-темою. Особливо в мережі. Хтось вважає його запізнілим, інші називають цензурою. А багато хто вітає. І навіть школярам нині в голові не уроки, а рішення Президента, адже саме їх називають основною аудиторією російських соцмереж.
«Це є добре, бо все ж таки це є російський сайт. Але зараз дуже багато моїх однолітків зареєстровані у «ВКонтактє» і переходять ще й на Facebook. У мене теж є сторінка у Facebook, але вся інформація ще є «ВКонтактах», – каже одинадцятикласниця Олена Огірко.
«ВКонтакті» є однією із соціальних мереж, яка займала лідируючі позиції, але ця мережа все ж таки є ресурсом російським. Це рішення є правильним», – переконаний одинадцятикласник Ярослав Андреїв.
Та не соцмережами єдиними. Окрім «ВКонтакте» та «Однокласники», під санкції потрапили і платформи Mail.Ru Group, сайти антивирусніх компаний «Лаборатория Касперского» та DrWeb, а також усі сервіси Яндекса. Останній вже відреагував на рішення Президента.
«Бізнес групи компаній Яндекса, звичайно, дуже великий і санкції на нього не вплинуть. Але ми вважаємо Україну важливою частиною нашої роботи і шкодуємо, що санкції зводять нанівець усі багаторічні зусилля нашої команди», – йдеться у офіційній заяві Яндекс.Україна.
Втім не лише сервісам Яндекса доведеться шукати заміну. Така перспектива загрожує і користувачам 1С бухгалтерії. А таких – майже 90% українських підприємств.
«Не закриють, тому що всі працюють в 1С. Тобто, це щось таке не зовсім серйозно, майже нереально. В нас усе зараз в електронному варіанті. Все в 1С. Тобто нема такого, що ми щось пишемо. Як то: одне на папері, друге в розумі», – пояснила бухгалтерка холдингу ресторанів Оксана Фірко.
Загалом ресурси, що потрапили під заборону, займають майже чверть трафіку, який використовують львів'яни, – кажуть інтернет-провайдери.