Івано-Франківська облрада просить СБУ перевірити можливу співпрацю УПЦ МП з ФСБ Росії

Івано-Франківська облрада просить СБУ перевірити можливу співпрацю УПЦ МП з ФСБ Росії
фото УНІАН
Депутати облради назвали діяльність УПЦ МП загрозливою для української державності

Депутати Івано-Франківської обласної ради вважають, що Українська православна церква (Московського патріархату) працює проти української держави і закликали Службу безпеки України перевірити її діяльність на можливість співпраці с російськими спецслужбами, зокрема ФСБ Росії. Відповідне звернення підтримали 60 народних обранців обласної ради, які були присутні на сесії, пише УНІАН.

Таке звернення щодо антиукраїнської діяльності УПЦ (МП) сьогодні прийняли депутати облради на своїй сесії на ім’я президента України Петра Порошенка, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Ієрархів Українських Церков, вірних Української православної церкви (МП).

«Православна церква Московського патріархату, яку в майбутньому слід називати Російською православною церквою в Україні, упродовж усього свого існування на теренах нашої держави виступала знаряддям зросійщення українського народу, досі залишається провідною інформаційною силою в гібридній війні, яку веде Російська Федерація проти України», - йдеться у документі.

Депутати вважають, що для прикриття антидержавної діяльності структури Російської православної церкви на теренах України присвоїли собі назву «Українська православна церква». На їх думку, внаслідок умисної маніпуляції РПЦ мільйони українців зазнають великого ошуканства, оскільки переконані, що ходять до української церкви.

На думку депутатів «саме за опосередкованого сприяння структур УПЦ МП в Україні видається й поширюється багато літератури виразного антиукраїнського спрямування». У документі наголошується, що «у власних проповідях священнослужителі Російської православної церкви забороняють вірянам молитися українською мовою». Також вони вказали на факти підтримки УПЦ (МП) проявів сепаратизму в Україні та російської військової агресії.

Через це депутати вимагають активізувати процеси щодо створення Єдиної Помісної Церкви в Україні, а Міністерство інформаційної політики попросили доносити інформацію про антиукраїнську пропаганду і діяльність УПЦ (МП). Від СБУ депутати облради вимагають перевірити ймовірну причетність священнослужителів УПЦ (МП) до співпраці з ФСБ РФ та іншими спецслужбами.

Нагадаємо, нещодавно РПЦ оприлюднила лист Філарета із ніби то вибаченнями російському патріарху Кирилу. Російський Архієрейський собор вже заявив, що «із задоволенням сприймає» звернення «як крок до подолання розколу і відновлення церковного спілкування з боку тих, хто колись відпав від єдності».

При цьому, як стверджує Патріарх Філарет, РПЦ маніпулювала ним для написання листа щодо повернення УПЦ (КП) до РПЦ. За словами Філарета, лист написаний на прохання з МП, щоби бути підставою на архієрейському соборі відновити можливість молитовного єднання. Також Патріарх Філарет заявив про готовність зустрітися з главою РПЦ Кирилом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук