Кабмін майже у 2,5 рази підвищив поріг дозволених продажів без касового апарата

Водночас касовий апарат визнали обов'язковим для суб'єктів, які надають побутові послуги

Кабінет міністрів України підвищив поріг річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів і послуг, які можна проводити без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО, касовий апарат). Відповідний документ з правками до постанови Кабміну від 23 серпня 2000 року №1336 був ухвалений на засіданні уряду 18 грудня, передає «Інтерфакс-Україна».

Так, поріг річного обсягу операцій без касового апарату підвищений з 200 тис. грн до 500 тис. грн і з 75 тис. грн до 250 тис. грн залежно від форми і умов здійснення діяльності на один структурний підрозділ суб'єкта господарської діяльності.

При цьому, згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, також постанова передбачає обов'язкове використання РРО при перевищенні річного доходу 1 млн грн незалежно від виду діяльності.

Дія документу поширюється на суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, алкогольними напоями та тютюновими виробами, зазначив під час засідання перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

При цьому РРО стає обов'язковим для суб'єктів, які надають побутові послуги (крім тих, які надають їх на території сіл), послуги носильників з додаванням багажу на вокзалах і в портах, реалізують квитки державних лотерей.

Уряд також скасував 13 нормативно-правових актів Кабміну, які містять застарілі норми і не відповідають чинному законодавству щодо касових апаратів.

Згідно з даними Державної фіскальної служби (ДФС), в Україні на 1 грудня 2017 року 120 тис. суб'єктів господарювання зареєстрували майже 280 тис. реєстраторів розрахункових операцій на 260 тис. об'єктах господарювання.

За 11 місяців цього року через РРО продано товарів і послуг на 800 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук