Кабмін розширив програму доступних кредитів для малого бізнесу

Максимальну суму кредиту збільшено до 2 млн грн

Кабінет міністрів збільшив до 2 млн грн максимальну суму кредиту в межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» та розширив перелік інвестиційних цілей, на які ці кредити можуть надаватися. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 18 березня, повідомив «Укрінформ».

Згідно з рішенням уряду, максимальна сума кредиту для суб'єкта підприємництва та пов'язаних з ним контрагентів збільшується з 1,5 млн до 2 млн грн.

Також збільшується перелік інвестиційних цілей, на які можуть бути надані кредити. А саме:

– на придбання нежитлової нерухомості для здійснення господарської діяльності без права передачі такої нерухомості в платне чи безоплатне користування третім особам;

на придбання об'єктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії, пов'язаних із реалізацією суб'єктом господарської діяльності інвестиційного проекту;

– на поповнення обігових коштів суб'єктів підприємництва у розмірі не більше як 25% від загальної вартості інвестиційного проекту, що фінансується коштом кредиту.

Нагадаємо, уряд ухвалив постанову для старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» із 1 лютого 2020 року. Програма державної підтримки мікро- та малого бізнесу дозволить учасникам отримати кредитні кошти під 5, 7 або 9% для створення або розширення власного бізнесу. Максимальна сума кредиту спершу була визначена у розмірі 1,5 млн грн.

Станом на 16 березня підприємці подали 14 416 заявок на участь в програмі «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 9,5 млрд грн. З них були відхилені 412 заявок, а видали 169 кредитів на загальну суму 110,2 млн грн.

Згідно з попередніми оцінками, близько 50 тис. позичальників зможуть взяти участь у цій програмі вже цьогоріч. Як раніше повідомляла екс-міністерка фінансів Оксана Маркарова, у бюджеті-2020 є 2 млрд грн на фінансування державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Суть програми полягає в тому, що держава компенсує з бюджету для банків частину відсотків за кредитами, які вони видають бізнесу. Тому ставки за так званими доступними кредитами нижчі за ринкові (від 16 до 20%). У програмі беруть участь чотири державні банки – «ПриватБанк», «Укрексимбанк», «Ощадбанк», «Укргазбанк», а також три приватні – «КредоБанк», «Львів» та ПУМБ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук