Кабмін схвалив нові правила вирубки лісів

Кабмін схвалив нові правила вирубки лісів
Суцільні санітарні вирубки лісу можна буде проводити лише за крайньої необхідності і з обов’язковим наступним насадженням нового лісу

Кабінет міністрів ухвалив нову редакцію Санітарних правил у лісах. Відповідна постанова була ухвалена на засіданні уряду у середу, 26 жовтня, повідомив урядовий портал.

Виконуюча обов’язки голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зазначила, що цей документ жорстко регламентує проведення санітарних рубок, а дія санітарних правил поширюється на всіх лісокористувачів.

«Суцільні санітарні рубки забороняються у різних видах заповідників, заказниках та національних парках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення хижих та інших птахів. Забороняється вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев для забезпечення представників фауни природним укриттям», – повідомила Юшкевич.

В інших категоріях лісів обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності з обов’язковим відновленням лісів на цих вирубках.

«Вперше вводиться можливість контролю громадськості. Планування, обґрунтування та обсяги санрубок будуть оприлюднюватися на сайтах лісгоспів та облуправлінь», – додала Юшкевич.

До складу спеціальної комісії, що визначає доцільність призначення суцільної санітарної рубки, долучатимуть тепер представників органів місцевого самоврядування.

Для вибіркових санітарних рубок дерева під зруб нумеруватимуть, складатимуть нумераційну відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх на рубку.

Дерева з дуплами залишатимуть для забезпечення лісової фауни природним укриттям.

Зберігатимуть і окремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об’єктів живої природи – про це робитимуть відмітку в матеріалах відводу та лісорубному квитку.

На територіях природно-заповідного фонду (крім хвойних молодняків за межами природних заповідників, заповідних зон і заповідних урочищ) залишатимуть неліквідну деревину обсягом не менше 30 куб. м. на один гектар.

Нагадаємо, у травні уряд звільнив керівника Держлісагентства Олександра Ковальчука через масові вирубки лісу у країні. У 2015 році в Україні незаконно вирубали 24 тис. куб. м лісу.

Наприкінці вересня Конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби обрала головою Державного агентства лісових ресурсів Христину Юшкевич.

Премєр-міністр Володимир Гройсман нещодавно заявив, що з народними депутатами буде створено робочу групу для напрацювання стратегії у цій сфері. За його словами, необхідно розробити програму відновлення лісових фондів України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук