Кабмін скасував необхідність ведення книги відгуків та пропозицій
Урядовці впевнені, що такий крок дозволить бізнесу зекономити кошти
Кабінет міністрів України ухвалив рішення скасувати обов’язковий норматив щодо ведення підприємствами книги скарг та пропозицій споживачів. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 6 березня, інформує «Громадське».
Зазначається, що уряді вважає, що скасування необхідності ведення книги скарг та пропозицій дозволить бізнесу щороку економити до 125 млн грн.
Крім цього, уряд скасував низку інших застарілих регулятивних актів. Загальна сума економії бізнесу від скасування таких актів має скласти до 1 мільярда гривень щороку.
В уряді зазначають, що існування книги скарг наразі є невиправданим, адже часто підприємці просто не перевіряють записи у цих книгах. Там вважають, що набагато ефективнішим є спілкування споживача з продавцем через електронну пошту.
Раніше Мінекономрозвитку, яке було ініціатором скасування, стверджувало, що книга відгуків і пропозицій не є дієвим інструментом для захисту прав і вводить споживачів в оману. Крім того, на думку міністерства, така книга є застарілим і неефективним для споживачів інструментом. Відзначається, що в країнах ЄС її не використовубють. Тому бізнес повинен віддавати перевагу іншим каналам, таким як електронним зверненням, гарячими телефонними лініями, завдяки яким можна швидко отримати відповідь або відстежити статус свого звернення.
На переконання міністерства, скасування такої практики дає можливість захистити персональні дані споживачів, перейти до сучасних інструментів подачі скарг, спростити життя бізнесу, звільнити органи влади від перевірки правильності заповнення книги відгуків і пропозицій.
Як згодом повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, книгу скарг замінять сучаснішими методами комунікації, такими як кол-центри і засоби електронного зв’язку. Також залишається можливість подачі письмових звернень, які мають те саме значення з погляду закону, що й запис у книзі скарг.