Обов'язкове маркування товарів латинкою відклали на два роки

Перехідний період на нове маркування повинен був завершитися 1 січня 2019 року.

ЕкономікаЮрій Братюк, 28 грудня 20182820

У п'ятницю, 28 грудня, Мінекономрозвитку (МЕРТ) продовжило до 1 січня 2021 перехідний період щодо обов'язкового маркування продукції латинкою. Про це повідомила прес-служба міністерства.

Зазначається, що відповідний наказ Мінекономрозвитку вже пройшов процедуру державної реєстрації в Міністерстві юстиції і набуде чинності після офіційного опублікування.

«Для поступового переходу бізнесу, зокрема виробників ліків, ми передбачали перехідний період для маркування латинськими літерами. Він повинен був завершитися 1 січня 2019 року. Але ми отримали численні звернення - від бізнес-асоціацій та асоціацій виробників медичних виробів - про необхідність продовження перехідного періоду», - пояснила радниця міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа.

Нагадаємо, що в 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна ухвалила Правила застосування одиниць вимірювання. Згідно з правилами, на маркуванні продукції, яка продається в Україні, мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту.

Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення одиниць вимірювання поширюються на маркування всієї споживчої продукції, зокрема, і на маркування лікарських засобів, медичних виробів, харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння та засобів захисту рослин тощо.

Нагадаємо також, що 6 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект №8450 «Про інформацію для споживачів харчових продуктів», який запроваджує заборону на використання інформації, яка може ввести споживача в оману, особливо щодо властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їх споживання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук