Кабмін ввів перевірки місць проживання переселенців

ЕкономікаАндрій Стець, 9 червня 20165800

Кабінет міністрів України змінив порядок надання соціальних виплат вимушеним переселенцям. Ухваленими змінами вводяться перевірки місць фактичного проживання внутрішньо переміщених осіб як умова для призначення всіх соцвиплат. Про це пише LB.ua з посиланням на дані організації «Восток-SOS».

Як пише видання, зміни ухвалили на засіданні Кабміну в середу, 8 червня. Текст документа ще не з'явився у відкритому доступі, однак громадські організації, які надають допомогу переселенцям вже з ним ознайомились.

Згідно з повідомленням, перевірки раз у шість місяців проводитимуть працівники управлінь соціального захисту населення. Крім того, передбачено додаткові перевірок так званими «мобільними групами» у складі представників поліції, міграційної служби, СБУ і Пенсійного фонду.

Підставою для додаткових перевірок визначено інформацію про те, що переселенець не проживає за вказаним місцем проживання. Така інформація може бути отримана від органів державної влади (Держприкордонслужби, СБУ, поліції, Міграційної служби), органів місцевого самоврядування та громадських об'єднань.

Якщо на момент перевірки переселенця не було, він протягом трьох днів має з'явитися в управління соцзахисту для підтвердження місця проживання. Якщо він цього не зробить, соцвиплати припинять.

Щоб відновити їхню виплату, переселенець муситиме звернутися з заявою про перевірку місця проживання. Якщо перевірка буде успішною, соціальні виплати відновлять лише через два місяці.

Крім того, переселенці зобов'язані у 10-денний термін письмово повідомляти про зміну їхнього фактичного місця проживання.

Постановою також передбачено створення нового органу - Комісії з питань призначення (поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Нагадаємо, що 2 червня стало відомо про те, що під час перевірки законності нарахування соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) виявлені 98,8 тис. осіб, які жодного разу не перетинали лінію розмежування, а також «мертві душі».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук