«Карткові» шахраї завдали банкам збитків на 180 млн грн

«Карткові» шахраї завдали банкам збитків на 180 млн грн

Українські банки в 2015 році отримали 181 млн грн збитків від шахрайських операцій з платіжними картами, що вдвічі перевищує показники 2014 року. Про це під час круглого столу «Шахрайство в фінансовій сфері» заявив начальник відділу департаменту платіжних систем Національного банку Володимир Харченко, повідомила «Економічна правда».

«Обсяг транзакцій в 2015 році становив 1,232 трлн гривень, і від цієї суми збитки становили 0,0147%. Це незначна сума, але вона в два рази більше в порівнянні з 2014 роком», – сказав Харченко.

За його словами, в минулому році кількість банків, які отримали збитки від карткового шахрайства зросла до 47 з 39 в 2014 році, незважаючи на зменшення загальної кількості фінустанов в країні. Нагадаємо, в 2015 році з ринку виведено 33 банки.

Також істотно зросла кількість дзвінків клієнтам від шахраїв.

«У 94% випадків зловмисники представляються співробітниками банків», – розповіла заступник директора, керівник форуму безпеки Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олеся Данильченко.

«При цьому 60-65% клієнтів банків добровільно повідомляють свої дані злочинцям», – зазначив начальник відділу безпеки платіжних і карткових систем УкрСиббанку Дмитро Мороз.

Зниженню рівня шахрайства з платіжними картами на сьогоднішній день сприяє використання чіпових платіжних карт, а також інструментів, що дозволяють використовувати унікальний одноразовий пароль, який власник рахунку отримує на мобільний телефон.

«Це максимальний захист від шахрайства», – вважає директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова.

Крім того, експерти акцентують увагу на підвищенні фінансової грамотності населення.

«Гроші, які знаходяться на картці, – це ризик їх втратити. Відповідно всі рішення і дії потрібно зважувати», – закликав до відповідальності за безпеку своїх коштів Сергій Мамедов, директор Центру економічних досліджень і прогнозування «Фінансовий пульс».

У свою чергу, начальник сектора відділу моніторингу ризиків платіжних карт «Укрексімбанку» Володимир Омельчук зазначив, що все більше клієнтів самостійно виявляють шахрайські пристрої на банкоматах і повідомляють про це співробітникам банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук