Керівник «Львіввугілля» фіктивно взяв доньку на керівну посаду задля зарплати
Прокуратура повідомила нові подробиці системних зловживань на ДП «Львіввугілля»
Правоохоронці провели обшуки на шахтах ДП «Львіввугілля» та зафіксували системні зловживання з боку керівників державного підприємства та шахт. Окрім схеми залучення гірників для побудови приватних особняків для директорів шахт, прокуратура також виявила інші порушення.
На брифінгу у вівторок, 17 грудня, прокурорка Львівщини Ірина Діденко розповіла подробиці справи. Зокрема, одного з керівників ДП «Львіввугілля» підозрюють у тому, що він формально влаштував на роботу керівником підрозділу свою доньку, яка насправді жодного дня не працювала на підприємстві, але отримувала зарплату упродовж майже семи місяців. Загальну суму збитків, завданих державі унаслідок таких схем, встановлять після аудиту.
Зі слів головної прокурорки області, зловживання виявлені практично на усіх шахтах ДП «Львіввугілля». Наприклад, гірники однієї з шахт залучалися до будівництва будинку її керівника, при цьому за цей час вони отримували зарплату як працівники шахти, що становить близько 15-23 тис. грн на місяць. На шахті виявили діяльність підпільного цеху, де вироблялася тротуарна плитка та вироби з бетону для продажу. Гірники іншої шахти залучалися до будівництва будинку дружини її керівника. При цьому, що цей керівник вже раніше був засуджений за розтрату майна державного підприємства, за що отримав умовний термін. Окрім того, викрито випадки, коли фіксувалася праця гірників на шахтах, хоча насправді вони у цей час перебували за кордоном.
«Деякі шахтарі, яких ми допитали, вже самі стверджують і визнають, що в шахти вже понад пів року не спускалися, а залучалися до інших робіт, перебували за кордоном, займалися підприємницькою діяльністю – чим завгодно тільки не перебуванням у шахті і роботою, яка передбачена їхніми обов’язками», - розповіла Діденко.
На одній із шахт виявлено, що у лаві мало працювати 158 осіб, а насправді працювали 120.
«Одним із найбільш цинічних моментів є те, що один із керівників самого державного підприємства довгий час облікував як таку, що працює на підпримстві очільником одного з підрозділів свою доньку, яка реально не працювала жодного дня, але отримувала заробітну плату без виходу на роботу», - повідомила Діденко. Зі слів прокурорки, донька керівника числилася на роботі більше ніж сім місяців і отримувала зарплату до 30 тис. грн.
У прокуратурі наразі не називають загальну суму збитків, завдану державі унаслідок таких дій.
«Вилучено багато документації, зокрема, бухгалтерської. Буде залучено аудитслужбу, щоб провести аудит і оцінити всі збитки, які були завдані такою діяльністю керівництва. Після встановлення суми збитків можна можна буде говорити про кваліфікацію злочину і роль кожного з учасників. Йдеться про немалі суми», - зауважила Діденко.
Як повідомлялося, за версією слідства, згадані схеми організували директори шахт «Великомостівська» Андрій Куц та «Степова» Микола Клюка. У прокуратурі не повідомляють прізвище керівника ДП «Львіввугілля», який влаштував на роботу свою доньку, яка отримувала зарплату, однак насправді там не працювала.