Керівники регіональних аеропортів пояснили, як здешевити авіаквитки

Керівники аеропортів пропонують знизити вартість авіапалива, а також скасувати ПДВ на внутрішні рейси

Асоціація цивільної авіації «Аеропорти України» запропонувала здешевити квитки на перельоти, знизивши вартість авіапалива завдяки введенню податкових пільг, а також скасуванню ПДВ на внутрішні рейси. Про це йдеться в листі організації на адресу першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, повідомляє портал avianews.com.

Як зазначається в тексті листа, для зниження вартості авіаквитків асоціація запропонувала скасувати ПДВ для внутрішніх рейсів і всіх пов'язаних з ними послуг, запровадити механізм реалізації та фінансування суспільно важливих авіаперевезень відповідно до ст. 96 Повітряного кодексу, забезпечити зниження вартості авіапалива через введення податкових пільг на сировину для виробництва в Україні, а також тимчасово зменшити акциз на імпорт гасу - зокрема знизити розцінки «Укрзалізниці» на транспортування палива і переглянути комісійні збори аеропортів за право надавати послуги заправки.

В асоціації також наголосили на необхідності розвивати інфраструктуру повітряних воріт країни, а також конкуренцію між аеропортами, уникаючи підтримки виключно державних аеропортів.

У листі увагу Кубіва також звернули на потребу в системній і активній лібералізації ринку міжнародних авіаперевезень та на необхідність фінансування Державної програми розвитку аеропортів до 2023 року, прийнятої ще в лютому 2016 року, але не реалізованої ні на одному з підприємств. «Найкритичнішим є виконання цієї програми в контексті реконструкції аеродромів, оскільки при поточних обсягах авіаперевезень у регіонах міжнародне фінансування не є доступним», - наголошується в листі.

Проблему стану інфраструктури регіональних аеропортів також підняв на прес-конференції в Києві 14 липня міністр інфраструктури Володимир Омелян. За його словами, іноземні інвестори, які планують відкрити дочірню авіакомпанію в Україні, стурбовані незадовільним станом злітно-посадкових смуг в Україні.

На даний момент повністю нові смуги і аеродроми мають тільки аеропорти Борисполя, Львова і Харкова. Нова злітно-посадкова смуга і перон також були в аеропорту Донецька.

Нині стан аеродромів багатьох регіональних аеропортів не дозволяє приймати середньомагістральні літаки типу Boeing 737-800 і Airbus A320, які експлуатуються великими європейськими лоу-костами.

До слова, асоціація «Аеропорти України» була створена у 1992 році. Це недержавне добровільне об'єднання створене з метою сприяння розвитку наземної бази аеропортів, оснащення авіапідприємств авіаційною наземною технікою, засобами автоматизації та механізації виробничих процесів аеропортів, технікою та засобами утримання аеродромів , будівель і споруд в експлуатаційному стані, проведення природоохоронних заходів.

Нагадаємо, сьогодні ZAXID.NET писав, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив перетворити аеропорт у Гостомелі на базу для лоукостів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук