Керівництво Львівської ОДА підписало меморандум порозуміння з інвесторами АПК
4 вересня відбулося підписання Меморандуму про порозуміння між Львівською облдержадміністрацією, зокрема управлінням агропромислового розвитку, управлінням земельних ресурсів, управлінням з контролю за використанням охоронних земель та вітчизняними й іноземними інвесторами, які працюють в галузі АПК у Львівській області.Про це під час прес-конференції повідомив заступник голови Львівської ОДА з питань агропромислового комплексу Іван Стефанишин. Він повідомив, що цей документ передбачає зміну орендної плати за землю та підтримку розвитку такого бізнесу.
"Цей документ передбачає зміну орендної плати за землю з 1,5 до 3% від її вартості. Механізмів переходу до нової системи оплати, при тому, що договори оренди укладені, зараз немає. Тому ми зробили запит до міністерства АПК з проханням надати юридичні роз’яснення, як це реалізувати", - зазначив І.Стефанишин.
Він також поінформував, що одним з пунктів меморандуму передбачене створення Фонду розвитку територій, сіл. "Інвестор буде перераховувати до 5% вартості землі у фонд розвитку тієї території, того села, де він працює. І спільно з депутатами сільради прийматиме рішення, на що ці кошти скерувати. Це можуть бути дороги, інвестиції в розвиток соціальної сфери. Ми хочемо, щоб це мало системний характер", - пояснив І.Стефанишин. Він додав, що можливість створення таких фондів передбачена у загальнодержавній "Програмі розвитку села до 2015 року". "Ми спробуємо це на регіональному рівні застосувати. Якщо це працюватиме, матиме хороший ефект для села", - додав І.Стефанишин.
Для інвесторів цей Меморандум має встановити більш зрозумілі, стабільні й прозорі умови розвитку аграрного бізнесу на Львівщині. Як зазначив І.Стефанишин, "сьогодні в оренді є три типи земель: ті, які йдуть по земельних сертифікатах; ті, які йдуть по державних актах на землю, і ті, які використовуються без документів, незаконно. Це 19 тис. га".
За його словами, інвестори нарікають на складність реєстраційних процедур, особливо реєстрації договорів оренди землі. "Певні проблеми у сфері земельних відносин в окремих районах сьогодні дійсно є. Вони пов’язані із суб’єктивними речами, а це не на користь загальній справі", - сказав І.Стефанишин.
"Цей меморандум цікавий для інвесторів тим, що стають зрозумілими правилами гри. Вони хочуть стабільності. Вони не хочуть ходити по людях, щоб заключати угоди на землю, вони не хочуть йти в ту місцевість, де складно зареєструвати договори. Сьогодні не зареєстрований договір означає проблеми для ведення бізнесу, адже інвестор не знає, що буде завтра. - прокоментував І.Стефанишин ZAXID.NET - Ми зібрали їх усіх і запропонували, що будемо допомагати вирішувати ці питання. Були присутні представники земельного управління, реєстратори, питання, які неможливо вирішити на нашому рівні, будемо відстоювати на рівні Кабміну. Якщо меморандум буде реалізовуватися, то це будуть дійсно партнерські стосунки".