Кількість безробітних на Львівщині під час карантину зросла на 40%
Від його початку до обласного центру зайнятості звернулися 3 тис. безробітних
Кількість офіційно зареєстрованих безробітних в Україні в березні зросла на 22% порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Водночас у Львові від початку карантину число зареєстрованих безробітних збільшилось майже на 40%.
Як поінформував сайт LIGA.net з посиланням на дані Державної служби зайнятості (ДСЗ), станом на 13 квітня на обліку в Україні перебувають 387,5 тис. безробітних, із них 71,4 тис. осіб зареєструвались у період всеукраїнського карантину.
«Рівень безробіття 2020 року становитиме 9,4% замість прогнозованих раніше 8,1%», – йдеться в повідомленні представника ДСЗ.
Згідно з даними Львівського обласного центру зайнятості (ЛОЗЦ), після запровадження карантину і до 8 квітня включно до служби зайнятості звернулося 3 тис. безробітних, що майже на 40% більше зареєстрованих безробітних за аналогічний період попереднього року (2,2 тис. осіб). Зокрема, серед них – 318 людей, які працювали в готельному та ресторанному бізнесі. Це кухарі, офіціанти, бармени, покоївки та інші. Їхня кількість майже вчетверо перевищує число колишніх працівників цієї галузі за такий ж період 2019 року.
Нагадаємо, галузь індустрії гостинності, зокрема ресторани, готелі, кафе, кінотеатри постраждала через карантинні обмеження – вони були змушені тимчасово закритися та звільнити або відправити у тривалі відпустки більшість своїх працівників.
«Після запровадження карантину роботодавцями до Львівської обласної служби зайнятості не було подано жодної нової вакансії сфери готельно-ресторанного бізнесу … Враховуючи умови карантину укомплектування цих вакансій службою зайнятості призупинено», – повідомила ZAXID.NET речниця Львівського обласного центру зайнятості Ольга Нагірняк.
За її словами, станом на 8 квітня в обласному центрі загалом було зареєстровано 16,6 тис. безробітних, що майже на 30% більше від торішніх показників.
«Загальна потреба роботодавців у робочій силі в період запровадження карантину, на відміну від попереднього року, більш ніж вдвічі зменшилася: із 7,7 тис. вакансій станом на 8 квітня минулого року до 3,6 тис. на цю ж дату цьогоріч», – додала представниця ЛОЦЗ.
До слова, раніше Державна служба зайнятості наголосила, що під час карантину отримати статус безробітного стало простіше, а виплата допомоги по безробіттю починається з першого дня реєстрації. Для цього достатньо заповнити дві заяви – про надання або оновлення статусу безробітного та про призначення або оновлення допомоги по безробіттю. Заяви регіональні центру зайнятості приймають дистанційно електронною поштою або через скриньки для прийому кореспонденції, розміщені в будівлях центрів зайнятості. Розмір мінімальної допомоги на період карантину нещодавно підвищили з 650 грн до 1000 грн. Максимальна допомога становить 1800 грн.
Згідно з даними Львівського обласного центру зайнятості, на Львівщині під час карантину виплату допомоги з безробіття призначено 2,9 тис. осіб, що на 70% більше за чисельність безробітних, котрим було призначено цю виплату за аналогічний період 2019 року.
Слід зазначити, що служби зайнятості облікують лише офіційне безробіття – коли звільнена людина з документами звертається по допомогу до відповідних служб. Наразі немає офіційних даних, скільки українців насправді втратили роботу через карантин та кризу в певних галузях.
Згідно з приблизними підрахунками Торгово-промислової палати, кількість безробітних в Україні за перші два тижні карантину зросла на 500−700 тис., за наступні два тижні – в квітні – ще на 500−600 тис. осіб, і нині становить близько 2,5−2,8 млн. осіб. Цей показник не враховує заробітчан, що повернулися в Україну після початку пандемії.
Згідно з даними пошукового сервісу HeadHunter, кількість шукачів роботи в Україні за перші 12 днів карантину зросла майже на 60% порівняно з аналогічним періодом у лютому 2020 року, зокрема, через призупинення діяльності кафе, барів, ресторанів, тренажерних залів тощо.
Раніше ZAXID.NET переглянув актуальні львівські вакансії та розповів про те, де можна заробити в кризовий час.