Кількість районів у Тернопільській області планують скоротити з сімнадцяти до чотирьох

Новий поділ області розробила Тернопільська ОДА, але остаточне рішення з цього приводу має ухвалити Верховна Рада

Новий адміністративно-територіальний устрій запроваджуватимуть на Тернопільщині в рамках другого етапу децентралізації. Теперішні 17 районів об’єднають у чотири, повідомило місцеве видання «За Збручем».

Відтак у результаті другого етапу децентралізації в регіоні будуть Бережанський, Тернопільський, Кременецький, Чортківський райони.

Нову модель адміністративно-територіального устрою на Тернопільщині презентували ще у 2017 році, розповів заступник голови обласної державної адміністрації Олег Валов. Втім, реалізувати концепцію не могли через відсутність необхідних законодавчих умов.

«Ми досить довго працювали над проектом, де було визначено чотири адміністративних райони. Зараз в нас є надто багато адміністративних одиниць, де необхідно проводити оптимізацію. Відтак оптимальним кроком буде чотири райони та близько 36 ОТГ. Цю концепцію ми презентували ще у 2017 році, хоча реалізувати відразу не вдалося через відсутність законодавчих умов. Обираючи адміністративні центри, ми враховували, щоб вони були максимально доступними населенню, щоб знаходилися не далі ніж 100 кілометрів від населеного пункту, щоб там було надання необхідних послуг. Важливо, щоб функції, якими будуть наділені ті чи інші органи влади, не збігалися та контролювалися», – сказав чиновник.

Раніше на Тернопільщині обговорювалася модель територіального устрою з трьома районами, втім був обраний інший варіант. Оскільки децентралізація пов’язана з медичною реформою, то створення адміністративних центрів збігається з госпітальними округами. У кожному районі має працювати велика лікарня, а також усі інші центри надання послуг.

Скорочення кількості районів – другий етап реформи децентралізації, перший полягав у створенні об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Утім, кінцеве рішення щодо кількості районів на Тернопільщині – за народними депутатамиН, адже новий парламент розроблятиме законодавчі умови впровадження другого етапу децентралізації.

Як повідомляв ZAXID.NET, в рамках другого етапу децентралізації Львівщину поділять на 5 районів замість 20.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук