Кінематографісти конфліктують через нового голову Держкіно
Представники Національної спілки кінематографістів України вважають, що процедура висування кандидатів на посаду голови Державного агентства України з питань кіно була не прозорою.
У листі до Кабінету міністрів вони озвучили ряд занепокоєнь новим призначенням. Нагадаємо, що 20 червня Кабмін рекомендував призначити на посаду голови Держкіно Пилипа Іллєнка, продюсера та голову Громадської ради при цьому агенстві.
Зокрема, кінематографісти наполягають, що “новий очільник відомства не може бути з переліку тих, хто очолював в часи президентства В. Януковича громадські ради та інші формування при Держкіно”.
До того ж кінематографісти наголошують, що до участі у нарадах, “якщо йдеться про голосування та врахування голосів експертів, не можуть запрошуватися близькі родичі претендентів та громадяни інших країн. На жаль, останні обговорення були саме такими. Крім того, більшість провідних майстрів кіномистецтва України взагалі не отримали на них запрошення”.
Також представники НСКУ вважають, що деякі кандидати “штучним чином були позбавлені можливості представити свою програму”. Враховуючи усе це вони вважають, що конкурс був недостатньо відкритим та прозорим. Листа підписали Сергій Тримбач, Роман Балаян, Юрій Гармаш, Ахтем Сейтаблаєв, Олег Фіалко та інші.
В свою чергу ініціативна група кінематографістів висловилася на підтримку кандидатури Пилипа Іллєнка на посаду Голови Державного агентства України з питань кіно і також скерувала відповідного листа уряду.
В листі, зокрема, йдеться про те, що рішення кабінету міністрів України рекомендувати призначити на посаду голови Держкіно Пилипа Іллєнка “відображає не тільки довіру особисто до пана Іллєнка, але й підтримку програми його дій на посаді голови Держкіно, які поділяє широке коло фахової кінематографічної спільноти”.
Вони вважають очевидним, що після призначення на посаду Пилип Іллєнко припинить свою комерційну та політичну діяльність (П. Іллєнко є членом ВО “Свобода”). Митці вважають, що Пилип Іллєнко завжди “принципово займав позицію щодо захисту інформаційного простору нашої держави від провокаційних українофобських стрічок... брав участь у захисті української мови в кінотеатральному прокаті”.
Лист підписали продюсери Володимир Філіппов, Андрій Різоль та інші.
Таким чином питання із призначенням голови Держкіно все ще є відкритим та знаходиться в епіцентрі обговорень кінематографічною спільнотою.