Китайська економіка рекордно обвалилась через коронавірус

Через запроваджений карантин значна частина китайських промислових компаній вимушена була зупинити свою роботу

ЕкономікаЮрій Братюк, 17 квітня7450

Падіння ВВП Китаю, у порівнянні з першим кварталом попереднього року, склало 6,8% і є рекордним за всю історію спостережнь. Про це повідомляє CNN.

Оприлюднені дані Статистичного відомства Китаю свідчать, що через коронавірус економіка країни скоротилася найбільше за всю історію спостережень.

Через запроваджений карантин значна частина китайських промислових компаній вимушена була зупинити свою роботу та припинила випуск продукції. Оскільки Китай є другою найбільшою економікою світу, через інтегрованість країни у світові товарні ланцюжки, скорочення виробництва там значно впливає на економічний розвиток решти світу.

Оскільки пандемія коронавірусу почалася у Китаї, аналітики очікували на статистику щодо економічного зростання країни у першому кварталі, для того, аби оцінити на скільки Covid-19 може нашкодити економіці решти світу.

Згідно з підрахунками МВФ, у менш оптимістичному сценарії, якщо пандемію не вдасться стримати у першому півріччі 2020 року, світова економіка може знизитися на 6%, а у випадку переходу шоків пандемії на 2021 рік, світова економіка у 2021 році може впасти ще на 8%. Нову економічну кризу фонд називає найбільшою з часів Великої депресії 1930-х років.

У Китаї, звідки почалась пандемія, загалом зафіксували 82 341 пацієнта з коронавірусом. З них 3 342 людини померли та 77 892 — одужали. Зараз панедмія там пішла на спад – за добу зафіксували 46 нових випадків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук