Київський суд заборонив владі виконувати будь-які операції з «російськими» єврооблігаціями

Голосіївський районний суд Києва ухвалив зупинити здійснення всіх платежів по єврооблігаціях України на $3 млрд, емітованими в рамках трастової угоди з The Law Debenture Trust Corporation PLC від 24 грудня 2013 року і викуплених Росією за кошти Фонду національного благополуччя (ФНБ).

Відповідне рішення суд ухвалив 30 травня 2016 року за позовом особи, ім'я або назва якої не уточнюється, до РФ про відшкодування моральних та майнових збитків, завданих в результаті військової агресії Росії проти України і окупації частини території Луганської області, передає у п’ятницю, 17 червня, «Інтерфакс-Україна».

«Накласти арешт на права вимоги за трастовим договором…, і заборонити будь-яким суб'єктам права здійснювати будь-які дії, які спрямовані і/або призводять до зміни, припинення зазначених прав вимог, будь-яку передачу, повністю або частково, цих прав вимог будь-яким суб'єктам права (зокрема , але не виключено, державам та іншим суб'єктам публічного права, фізичним або юридичним особам)», – вказується в постанові, оприлюдненій в Єдиному держреєстрі судових рішень.

На цій підставі суд ухвалив заборонити Кабінету міністрів України, Міністерству фінансів, Національному банку України, Державному казначейству України та іншим органам державної влади, їхнім посадовим особам здійснювати будь-які дії, пов'язані зі здійсненням платежів за вказаними єврооблігаціями. Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена в Апеляційному суді Києва протягом п'яти днів з дня оголошення. Оскарження постанови не припиняє її виконання.

Як повідомлялося, Україна 27 травня подала до Високого суду Англії заперечення проти позову, з яким компанія The Law Debenture Trust Corporation Plc - довірчий керуючий РФ, звернулася проти України в лютому 2016 року.

Україна в запереченнях вказує, що договір про запозичення, укладений в грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню через низку причин, серед яких: порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на $3 млрд, які в подальшому були викуплені Росією на кошти Фонду національного благополуччя, а також тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

В запереченні також наводяться докази військового вторгнення Росії на територію Автономної Республіки Крим та подальшої незаконної анексії півострова. Окремо перераховані дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації на сході України, факти підтримки в цьому регіоні сепаратистських осіб і військових дій.

4 травня президент України Петро Порошенко підписав закон про безстрокове продовження мораторію на виплату зобов’язань за цими паперами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук