Коаліція проходить іспит

Якщо розкол, тоді нові вибори

БлогиПавло Нусс , 30 червня 2015 109
Павло Нусс
Політичний експерт

Інші блоги автора

Для мене залишається очевидний той факт, про який я стримано говорив своїм знайомим політикам, і взагалі не згадував в своїх блогах цю жахливу для України, за своїм результатом тему. Коаліція на межі розколу. І це не просто політична гра політичних партій напередодні виборів до місцевих органів влади задля нарощування електорального поля, а пряма, безкомпромісна боротьба олігархії з прийняттям нової конституції та її імплементації, яка передбачає децентралізацію, відповідно й деолігархізацію влади.

Не секрет, що майже кожен український олігарх має контроль та вплив на парламентські групи, які лобіюють його, або їх, бізнесові інтереси, спираючись на централізовану систему влади різного рівня (гілок). Нова Українська Конституція, проект якої схвалений Венеціанською комісією, передбачає найнеобхіднішу для проведення глобальних реформ норму - Децентралізацію. Саме для нейтралізації цієї норми, деякі політичні структури представлені в парламенті, використовуючи механізми маніпулювання свідомістю громадян роблять все можливе, аби "завалити" голосування за введення в дію деякі поправки до головного Закону, цинічно прикриваючись гаслами, наприклад: "Донбас зливають. Ганебна здача території" і.т.і.

Насправді це популізм. Ніякої здачі українських територій проект нової конституції не передбачає. Навпаки, закріплює держустрій, надаючи право місцевим громадам бути самостійнішими в фінансово-економічних питаннях, що надасть можливість забезпечити модернізацію того чи іншого регіону з одного боку, з іншого, позбавляє блокує можливу сепаратистську політику місцевої влади. Багато чого нового та модернізованого, європейського рівня передбачає цей проект, натомість маємо прямий опір олігархів.

Повертаючись до загрози розколу коаліції, зазначу: в разі проваленя голосування за проект конституції, парламентська коаліція зазнає розколу, відставку уряду, розпуск парламенту та призначення дати дострокових виборів до ВР. Скажу прямо, що позиція партії "Самопоміч" та її нових союзників (блокування прийняття нової конституції) - загроза. Сценарій прописаний вище посту призведе не до втрати контролю над деякими районами Луганської та Донецької областях, а до втрати довіри глобального Заходу, який зацікавлений в цьому проекті Закону, та напряму вимагає пришвидшення його прийняття. Тому, робимо висновки, хто і що, а головне, що здає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук