Компанія «Укренерго» отримала 18 млрд грн збитків за перше півріччя
Аналогічний період минулого року компанія завершила з чистим прибутком
До теми
«Укренерго» збільшила свої доходи всемеро, що, тим не менш, не допомогло їй уникнути у підсумку збитків. Про це свідчать дані фінансового звіту компанії.
Чистий збиток «Укренерго» за січень-червень 2020 року становив 18,03 млрд грн проти 1,765 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.
Водночас чистий дохід підприємства зріс усемеро – до 25,3 млрд грн порівняно з першим півріччям 2019 року.
Відповідно до оприлюдненого на сайті компанії звіту, чистий дохід «Укренерго» за перші 6 місяців 2020 року зріс у 7 разів (на 21,7 млрд грн) - до 25,3 млрд грн.
Валовий збиток склав 16,7 млрд проти 2,9 млрд грн валового прибутку в січні-червні-2019.
Нагадаємо, що у травні потужність генерації українських атомних електростанцій впала до історичного мінімуму. До цього Міненерго вимагало від «Енергоатому» повністю зупинити роботу трьох енергоблоків на Запорізькій і Рівненській АЕС та зменшити виробництво енергії ще на кількох блоках інших українських атомних електростанцій.
«Наші гроші» зазначають, що попередні найнижчі показники фіксувалися у 2016 році в період впровадження формули «Роттердам+», яка збільшила доходи теплової генерації ДТЕК Ріната Ахметова.
За словами екс-нардепа Сергія Лещенка, обмеження генерації АЕС лобіює Ольга Буславець на користь холдингу ДТЕК. За інформацією «Наших грошей», раніше вона також лобіювала знижку на газ для нього.
Пізніше Буславець заявила, що скорочення роботи атомних електростанцій пов’язане з ремонтними роботами, які є плановими та відбуваються щороку. Тим часом Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження через обмеження виробництва електроенергії на АЕС.
А вже в липні довкола «Укренерго» спалахнув ще один скандал. Все ті ж «Наші гроші» з'ясували, що керівники «Укренерго», яка повинна слідкувати за ситуацією на ринку електроенергії в Україні, знали про наближення кризової ситуації пов’язаної із «зеленою енергетикою», але компанії з їхніх орбіт робили на цьому бізнес.
Зокрема, в «Укренерго» ще у 2017-му заявляли, що українська енергосистема може «потягнути» обмежену кількість електроенергії від «зелених станцій» – близько 3 000 Мвт (в подальшому цю цифру скоригували до 4 700 Мвт), але при цьому підключитися дозволили на понад 6 000 Мвт і ніяк не обмежували «географію» цих підключень.
В результаті найбільші станції будували на півдні країни (що логічно, враховуючи кількість сонячних днів на рік в порівнянні з іншими регіонами). Тож вже у 2018-му Служба безпеки України почала писати листи до Кабміну з інформацією про загрозу будівництва в уже перевантаженому південному енерговузлі.
З'ясувалось, що однією із компаній, яка підключала «Нікопольську СЕС» (належить олігарху Рінату Ахметову і фігурувала у згаданому листі СБУ) до мереж була фірма з орбіти тодішнього керівника «Укренерго» Всеволода Ковальчука – «Хорос».