Кому продали «Опера Пасаж»
Економіка

Кому продали «Опера Пасаж»

Розкішну торгову галерею в центрі Львова придбали інвестори, пов'язані з регіоналами

О.Г., 25 січня 2016 9403 0
фото DTZ
Торгову галерею «Опера Пасаж» на проспекті Свободи, 27 у центрі Львова продали,  повідомила сьогодні, 25 січня, компанія «DTZ-Україна», яка виступала посередником, представляла інтереси фінів.
 
«Опера Пасаж» складається з торгової частини, офісних приміщень та житлових апартаментів. Її загальна площа становить 4,4 тис. м², з яких орендована – 2,8 тис. м².  
 
Деталі угоди «DTZ-Україна» описала кількома словами у своєму прес-релізі, обмежившись формулюваннями, що «продаж «Опера Пасаж» є показником зростаючого інтересу інвесторів до української комерційної нерухомості». Ні імені нового власника, ні суми угоди.
 
«Опера Пасаж», ;фото DTZ
 
Директор департаменту ринків капіталу в компанії «DTZ-Україна» Володимир Мисак розповів ZAXID.NET, що перемовини щодо продажу галереї тривали близько року.
 
«Власники галереї вирішили її продати, оскільки це не їх основний бізнес. У них були певні інвестиції в нерухомість, однак тепер вирішили оптимізувати свої зусилля в іншому напрямі», - сказав він.
 
Нагадаємо, що раніше акціонерами ПАТ «Пасаж Театральний», якому належить «Опера Пасаж», були швейцарські компанії «Гумбо Інвест АГ» та «Роннас Інвест АГ» (по 20%), естонська «HT Property Development» (27%) та фінляндська «Кусінкапітал» (30%). Ще 3% належали тодішньому гендиректору Тарасу Добрянському. Перші три компанії також є акціонерами ПАТ «Європейським дім», якому належить готель «Леополіс».
 
В «DTZ-Україна» не розголошують ні імені нового власника, ні суми продажу. Однак ZAXID.NET з'ясував назву компанії-покупця.
 
На сайті Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України (SMIDA ) повідомляється, що в кінці листопада 2015 року власником 100% акцій ПАТ «Пасаж Театральний», яке володіє галереєю «Опера Пасаж», стало невідоме раніше «Броадмакс Кепiтал ЛТД».
 
 
Одночасно замість Тараса Добрянського гендиректором призначили Віктора Жука, який під час нещодавніх місцевих виборів балотувався до Львівської міськради від партії «Наш край», де згуртувались багато екс-діячів Партії регіонів, СДПУ (о) та інших провладних у минулому партій. Раніше Віктор Жук працював заступником гендиректора компанії Ростислава Кісіля «Росан Глобал».
 
Про компанію, яка придбала «Опера Пасаж», майже нічого невідомо. «Броадмакс Кепiтал ЛТД» - відносно нова фірма, оскільки її зареєстрували в кінці 2014 року. Причому її місцем реєстрації вказано Кіпр.
 
 
 
Кінцевим бенефіціарним власником цієї фірми в держреєстрі зазначено чеха на ім'я Петр Зіка. Ця ж людина записана бенефіціаром телеканалу «Тоніс». Як повідомляв Insider, раніше телеканал належав Володимиру Костеріну, однак він у 2014 році заявив, що телеканал у нього відібрала «Сім'я» Януковича.
 
 
Нагадаємо, що півтора місяці тому врезультаті спецоперації було виявлено один з найбільших архівів з документами екс-президента України Віктора Януковича, де також виявили схему придбання телеканалу «Тоніс».
 
На зв'язок з регіоналами також вказують інші факти. Зокрема, з львівським екс-регіоналом Олегом Баляшем, який тепер є членом політичної партії «Наш край».
 
У грудні 2015 року головним бухгалтером ПАТ «Пасаж Театральний» за сумісництвом стала Оксана Негода - фінансовий директор ТОВ «Актіон Україна». Співвласником цієї компанії є Олег Баляш. А його партнером виступає вже згаданий чех Петр Зіка.
 
 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук