Комуністам заборонили брати участь у будь-яких українських виборах

З сьогоднішнього дня компартії не можуть бути суб'єктами виборчого процесу і не можуть приймати участь у виборах

СуспільствоОксана Руда, 24 липня 201531230

Комуністична партія України та інші комуністичні партії з сьогоднішнього дня не можуть бути суб'єктами виборчого процесу і не можуть приймати участь у місцевих, загальнодержавних і президентських виборах. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко під час спільного з секретарем РНБО Олександром Турчиновим брифінгу у п'ятницю, 24 липня.

«Я підписав три накази у відповідності до Закону, які визнають, що Комуністична партія України (КПУ), Компартія (оновлена) та Комуністична партія робітників і селян, зокрема, у своїй діяльності, у найменуванні, у символіці та програмі не відповідають вимогам частини 2 статті 3, частини 1 статті 4 Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного, нацистського та тоталітарного режимів. Правовими наслідками цих наказів є те, що ця політична сила та інші комуністичні партії з сьогоднішнього дня не можуть бути суб'єктами виборчого процесу і не можуть приймати у місцевих, загальнодержавних виборах, президентських виборах», – сказав міністр.

Він також додав, що ці накази сьогодні будуть оприлюднені. За словами Петренка, ЦВК та відповідні виборчі комісії на місцях зобов'язані керуватись цими рішеннями.

«Згідно як чинного закону про місцеві вибори, так і того закону, що був проголосований, та найближчим часом буде підписаний президентом, є підставою для відмови в реєстрації відповідним кандидатам в депутати, які висуваються даними політичними силами», – зазначив Петренко.

За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, «сьогодні в України день історичної справедливості, адже Компартія та її сателіти втрачають статус та права політичної партії».

Нагадаємо, 23 липня лідер Комуністичної партії Петро Симоненко заявив про намір партії взяти участь у виборах місцевих, сільських, селищних рад, та міських голів 25 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук