Наталія Королевська продає «Львівську вугільну компанію»

Ключовий актив компанії - ЦЗФ «Червоноградська» - можуть націоналізувати

ЕкономікаРоман Ганкевич, 12 травня 201726502
Куратор державної вугільної галузі Віталій Кропачев підтвердив інформацію про продаж вугільної компанії

Депутат «Опозиційного блоку» Наталія Королевська виставила на продаж ПАТ «Львівська вугільна компанія», що володіє центральною збагачувальною фабрикою «Червоноградська». Про це пише «Економічна правда» з посиланням на своє джерело на ринку.

Як зазначають, пропозиції про купівлю цього підприємства отримали всі ключові гравці: «ДТЕК» Ріната Ахметова, «Донбасенерго» Олександра Януковича і неофіційний куратор державної вугільної галузі Віталій Кропачев, у власності якого перебувають три ЦЗФ Януковича - «Україна», «Росія» і «Комсомольська».

У розмові з ЕП Кропачев підтвердив цю інформацію. «Пропозицію (про покупку «Львівської вугільної компанії») я отримав десь півтора місяці тому», - сказав він, але відмовився уточнити ціну пропозиції.

Віталій Кропачев лишень повідомив, що зараз ціна не відіграє основну роль у прийнятті ним остаточного рішення з цього приводу. «Завищеної ціни немає. По цій фабриці потрібно зрозуміти, для чого її взагалі можна використовувати: у неї жахливий технічний стан, а ресурсу вугілля немає», - сказав він.

За даними ЕП, перша інформація про продаж «Львівської вугільної компанії» з'явилася минулого року, але на той момент ініціатором її придбання був сам Віталій Кропачев. «Ми даємо за фабрику 2 млн доларів. Це максимум. Поки що думають», - заявив він тоді ЕП.

Слід зазначити, що у березні цього року приватизацію Центральної збагачувальної фабрики «Червоноградська» визнали незаконною, а майновий комплекс вартістю близько 300 млн грн вирішили повернути у власність держави. Апеляційний господарський суд Львівської області у вівторок, 21 березня, залишив у силі відповідне рішення Господарського суду Львівської області, прийняте у 2016 році.

За даними видання «Наші гроші. Львів», після приватизації Центральної збагачувальної фабрики «Червоноградська» у 2008 році у створеному ВАТ «Львівська вугільна компанія» держава отримала 37,58% акцій, а основний пакет акцій понад 62% належав орендарю ЗАТ «Львівсистеменерго».

У 2009 році акції ЗАТ «Львівсистеменерго» були розділені між трьома фірмами. Відтак приватними акціонерами «Львівської вугільної компанії» стали ТОВ «Вантажно-транспортне управління», ТОВ «Іфорас» і «АСП Трейд Груп». Усі вони до 2016 року були зареєстровані в окупованому бойовиками Луганську і відносилися до сфери впливу нардепа від «Опозиційного блоку», екс-міністра соцполітики Наталії Королевської.

Раніше повідомлялося, що восени 2015 року щодо «Львівської вугільної компанії» було порушено справу про банкрутство.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук