Коваль: Ролик з книжкою Капранових прийняли за політичну рекламу

Наталія Зубрицька, 5 вересня 201214162
Коваль: Ролик з книжкою Капранових прийняли за політичну рекламу
Олександра Коваль

Цьогорічний Форум ускладнюється тим, що припадає на передвиборчий період, причому вибори до Верховної Ради вперше відбуваються за новим законом «Про вибори народних депутатів України», який трактує навіть згадку імені і прізвища кандидата в народні депутати як політичну агітацію, що відповідно має бути оплачена з виборчого фонду.

Про це йшла мова 5 вересня на круглому столі: «Книга і вибори: Про особливості проведення Форуму видавців у передвиборний період».

Зокрема, Форум підготував рекламний ролик, де в кадрі фігурувала пака книжок. Цей ролик був визнаний таким, що має ознаки політичної  реклами, оскільки в цій паці є книжка братів Капранових, які нині балотуються в народні депутати (загальна тривалість кадру – менше секунди). «Ми розцінюємо цей випадок як казус. Оскільки ми не мали наміру агітувати за жодного письменника як за кандидата в депутати, ми лише агітуємо за них як за авторів», - розповіла  президент форуму видавців Олександра Коваль, і уточнила, що ролик знімався в  липні 2012-го року, коли ще не розпочалася передвиборна кампанія і не було відомо про жодного кандидата з-поміж літераторів.

Іншим наслідком походу в політику українських літераторів стало те, що власники приміщень, в яких відбуватимуться заходи Форуму за участі письменників, що є кандидатами в народні депутати, намагалися переглянути умови оренди цих приміщень, теж розцінюючи акції за їх участі як політичну агітацію.


Довідка:

«Форум видавців  у Львові» – найбільший  в Україні книжковий ярмарок  (з 1994), що має статус Національного згідно з Указом Президента України  та  Міжнародний літературний фестиваль (з 2006). В цьому році Форум відбудеться 12 – 16 вересня. Планується, що в його роботі візьмуть участь  400 видавництв, 150  авторів,  відбудеться  понад 400 літературно-мистецьких акцій. Почесний гість Форуму – DBC Pierre (Велика Британія), лауреат Букерівської премії.
 
У межах 19-го Форуму видавців  у Львові відбудуться також Міжнародний літературний фестиваль, Фестиваль літературних фестивалів «Контекст», Фестиваль перекладів TRANSLIT, Фестиваль «Бруно Шульц»: 120 років від народження і 70 років від трагічної загибелі», «Ніч поезії і музики нон-стоп», фестиваль «Від Сковороди до Сковороди»: 290 років від дня народження», Видавничий бізнес-форум, Бібліотечний форум, Церемонія вручення  Всеукраїнської премії «Найкраща книга Форуму-2012»
.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук