Країні потрібні енергоменеджери. Вже і на вчора

БлогиСвятослав Павлюк , 16 березня 2017 364
Святослав Павлюк
Експерт з енергозбереження

У розмовах про енергоефективність в будівлях дуже важливо зрозуміти і сприйняти те, що це взагалі не про енергію, а про поведінку людей, які її споживають. Тобто ми говоримо про енергоефективність будівель, але фактично не будівлі споживають енергію, а люди які в тих будівлях знаходяться.

На наведених нічних термофото дві будівлі – Мінрегіону і Державної фіскальної служби в час коли там вже ніхто не працює і всі пiшли додому. Яскраві плями на фасадах – це банально відкриті вікна, а відкритими їх залишають через те, що в будівлі ніхто не займається аналізом споживання, відповідно нікого не дивують високі платіжки, відповідно жодних рішень щодо системи опалення не приймається. Такі термофото будівель я роблю вже чотири роки і змін – жодних.

Те, що в будівлі ДФС половина, а в Мінрегіону – чверть вікон залишаються на ніч відкритими, бо батареї гріють і в кабінетах гаряче – є наочно яскравим прикладом того, що в країні бракує не стільки законів, скільки людей, які спроможні створювати систему управління споживанням і приймати відповідні управлінські рішення. В країні, яка будує літаки і може послати ракету в космос – це насправді не є складним завданням. Єдиним способом приймати ефективні дії, базовані на даних – це взяти на роботу людей, які ці дані почнуть збирати, аналізувати і тоді формулювати проекти рішень. Саме налагоджений енергоменеджмент в містах є фундаментом всяких дальших дій держави – і інвестицій і фонду енергоефективності і енергобезпеки.

Країні терміново потрібно призначити енергоменеджерів в містах і великих установах, вони потрібні там ще 10 років тому. Якщо ви чули про добрі приклади різних міст – лідерів в процесах скорочення потреби в енергії - (Луцьк, Львів, Долина, Миргород, Жовква та інші) – то це є саме ті міста де запроваджено енергоменеджмент і де ведеться щоденний облік та аналіз споживання кожною будівлею. Як показує практика, ця людина окупить себе сторицею і стане найбільшим інвестором в місто у ближчі 2-3 роки.

На Кабмін виноситься проект національного плану запровадження енергоменеджменту – який по суті не прискорює процес, а дає можливість його відтермінувати ще на два роки бо узалежнює прийняття Постанови КМУ від прийняття Закону про енергоефективність, що є катастрофічною помилкою, бо законопроект – в зародковому стані, тому прийняття такої програми стане індульгенцією фактично нічогонероблення ще на два роки, в той час коли країна витрачає масу енергії через непродуктивне споживання дорогого ресурсу.

Країні потрібні енергоменеджери, потрібна адекватна постанова КМУ. Вже і на вчора – і не добровільно,а примусово, бо йдеться про марнотратство грошей платників податків в величезних масштабах І ці фото є тому красномовним підтвердженням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук