Порошенка згенерувало наше суспільство
Інші блоги автора
- Про біженців, яким «все не так» 5 бер 2022, 15:03
- Країні потрібні енергоменеджери. Вже і на вчора 16 бер 2017, 12:26
- Вимагати від української влади «за будь-яку ціну обміняти Савченко» – в корені неправильно 10 бер 2016, 16:32
Мене коробить те, що Порошенко затягнув в Парламент свого сина і це стало початком ганьби обох та ще й країни разом з ними. Два папєрєднікі робили так само, а ми ж чекали зміни.
Мене коробить що бізнес Порошенка не проданий і це сприяє незрозумілим домовленостям і робить вищого посадовця моєї країни вразливим до тиску іноземних держав.
Мене піднімає і гепає від різноманітних бізнесюків які від імені Порошенка непублічно займаються рєшаловом в державних структурах.
У мене і лише в мене опускаються руки коли я чую прізвище «шокін».
Мені соромно коли я чую фразу «за розстріл Небесної Сотні ніхто не відповів».
Так от, Порошенко не є моїм омріяним Президентом і я подумав - треба було вибрати когось іншого. Я відкрив список кандидатів, зареєстрованих на минулих виборах 2014 року.
Він отут - відсвіжіть собі пам’ять.
Переглянули? Вибрали іншого? Там у верхньому правому куточку є ще двоє, реєстрацію яких було скасовано – обов’язково погляньте кого саме зняли з виборів. Подивилися? Ні, ви таки зайдіть і подивіться!
Я не бачу в списку жодного, з ким би не було проблем і не факт, що вони б не були більшими. Так от, є робота політика і є також робота виборця, яка не закінчується правом голосування один раз на 5 років, вона триває в постійному нагляді за тим кого обрано і не дозволянням йому халявити на довгій дистанції. Більше того, фокусом громадянського суспільства є не обговорювання недоліків політиків, а постійне спонукання їх до виконання обіцяного, до формування і виконання правил, які будуть поступово створювати хребет держави і створювати довіру до інститутів, а не персоналій. Було б досить наївно очікувати що суспільство, яке загрузло в корупції, і патерналізмі зможе згенерувати ідеальних політиків, тому подобається це чи ні, за ними треба постійно спостерігати і корегувати їх роботу. Так це часто дратує, але масові протести і демонстрації проти урядових рішень відбуваються не лише в нас але і у всіх демократичних країнах ЄС - від Британії до Польщі.
Тому зараз нам слід вимагати основоположних кроків – реформи прокуратури та судів, призначення генпрокурора з бездоганною репутацією, гіперчутливої реакції на обґрунтовані підозри в корупції і кумівстві та обмеження присутності бізнесу у владі і це все є прямим обов’язком Президента. Будьмо реалістами, якщо країна не може змінити Прем’єра, процедура зміни якого є виписана і зрозуміла, то змінити Президента, за умови повної відсутності такої процедури – не вийде і поготів, а час іде.
Давайте краще змусимо його виконувати свої обов’язки сумлінно і на цьому зосередимося.
Проблема присутності бізнесу у владі глибока і давня. Загроза втрати бізнесу а часто і захланність гнала багатьох до присутності в Парламенті. Лозунг «відділити бізнес від влади» незмінно був присутнім на всіх виборах, як і бізнес у владі після них. Наявність бізнесменів у владі безсумнівно вносить додаткові корупційні і мотиваційні ризики. Натомість, слід пам’ятати, що всі сучасні управлінські технології в держслужбах просунутих країн приходять з бізнесу. Саме бізнес буде значним донором управлінських кадрів для оновлення державного управлінського апарату. Якщо ми не можемо зробити швидкий стрибок до безбізнесової влади, то давайте в рамках просування до нового суспільного договору домовимося на початок про те, що бізнес осіб, які присутні у владі має бути кришталево прозорим і публічно підзвітним? З моменту їх появи на виборних чи державних посадах бізнес має ставати максимально відстороненим від всіх державних тендерів чи ресурсів. Слід визначитися - він може бути в офшорах чи ні, він має публікувати список всіх контрагентів? Яку звітність Він може брати участь в держтендерах чи ні? Яку звітність він має оприлюднювати? Можливо випрацювання таких норм та санкцій за їх порушення знизить відчуття взаємних ризиків і недовіри та стане містком до нових етичних норм держслужби та бізнесу.
Петро Порошенко – а давайте, поки юристи будуть розповідати про юридичну чистоту офшорних операцій Вашої компанії, Ви розкажете до коли, і за якими критеріями ви будете пропонувати нового Генпрокурора? Куди пропонувати кандидатів на конкурс? Як буде просуватися судова реформа? Як ми будемо боротися з бізнесом при владі?