Кременецьке ЗАТ “Молоко” на грані закриття?
Кременецьке закрите акціонерне товариство “Молоко” вимушено скорочує обсяги закупівлі та переробки молочної сировини через виникнення низки проблемних питань, пов’язаних із недобросовісною конкуренцією на ринку заготівлі молока та вивезення сировини за межі області. Як повідомила керівник ЗАТ “Молоко” Марія Затворна, за перший квартал 2009 року підприємство заготувало 4485 тонн молока, з них - 838 тонн - від сільськогосподарських підприємств та 3647 тонн - від господарств населення. Це на 1575 тонн, або 26% менше порівняно з відповідним періодом 2008 року.
Як поінформували ZAXID.NET в прес-службі Тернопільської ОДА, працівники підприємства звернулися до обласної влади з проханням допомогти у вирішенні існуючих проблемних питань на ринку заготівлі молока та не допустити закриття підприємства.
Після обговорення ситуації, яка склалася, губернатор Тернопільщини Юрій Чижмарь наголосив, що влада повинна докласти максимум зусиль для того, аби дати можливість розвиватися та міцніти місцевим виробникам, створювати умови для їх нормального функціонування, адже від цього залежить і соціальна стабільність регіону, і наявність робочих місць, і сплата бюджетних надходжень. Один зі шляхів покращення ситуації та вирішення проблеми втрат сировини, враховуючи, що підприємство на 82% забезпечується молоком від приватних виробників, обласна влада вбачає у створенні в Кременецькому та Шумському районах заготівельних кооперативів, які б забезпечували завод молочною сировиною.
Водночас голова облдержадміністрації пропонує керівництву підприємства, представникам районної ради, з залучення фахівців обласного рівня, в ближчий час провести нараду, під час якої обговорити розмір прийнятної закупівельної ціни на молоко, здане населенням.
Юрій Чижмарь закликав всі сторони утриматися від політизації процесу, а, натомість, працювати у напрямку спільного подолання кризових явищ.
ЗАТ "Молоко" в 2008 році року забезпечило виробництво товарної продукції на суму - 65,916 млн грн, що становить 51% промислового виробництва переробної галузі району.
Значним є вклад підприємства в обсяги товарного виробництва молокопереробної галузі агропромислового комплексу області, який становить 17,4 %
За результатами роботи в 2008 році отримало 1,4 млн грн прибутку.
З початку 2009 року середнє надходження молока на переробку - 50 тонн на добу. Середньоспискова кількість працюючих - 565 чол.
За 1-й квартал 2009 року підприємство сплатило до бюджету 2,061 млн грн.