Кримські винозаводи під загрозою закриття
Низка виноробних підприємств в окупованому Криму можуть припинити свою діяльність з 1 січня 2016 року у зв'язку з жорсткими заходами алкогольного регулювання в Росії. Про це повідомив директор Кримського бюро винограду і вина Дмитро Волошенко, пише «Кримінформ».
За словами очільника, йдеться про підприємства, які закуповують виноград і працюють на орендованому устаткуванні.
«З 1 січня, у зв'язку із закінченням перехідного періоду, для виноробів в Криму починають діяти норми російського законодавства, відповідно до якого робота на орендованому устаткуванні загрожує скасуванням ліцензії та конфіскацією продукції. Винороби просять продовжити перехідний період і дозволити приватизацію майна виноробства», – сказав Волошенко.
Серед заводів, яким загрожеє закриття є «Золота балка» «Качинський +», «Діоніс», «Алеф Віналь», Феодосійський завод коньяків і вин, коньячний дім «Коктебель», агрофірма «Заповітне» і «Бурлюк ».
«Ніхто не знає, що буде завтра і чи буде у кого 1 січня. Сподіваємося на здоровий глузд, або продовження перехідного періоду, або рішення про приватизацію майна. Але навіть якщо завтра буде таке рішення, ми не встигнемо оформити всі документи до 1 січня, на це потрібно близько шести місяців. Якщо доля 120 осіб виявиться всім байдужа, то доведеться зупинити підприємство», –сказав директор коньячного дому «Коктебель» Олександр Злотницький.
За інформацією видання, кримське так зване міністерство майнових і земельних відносин для вирішення проблеми вже підготовило поправки до відповідного закону, що продовжують на рік перехідний період для виноробів.
«Ми ініціюємо до 1 січня 2017 продовження перехідного періоду. Це винесено на рівень віце-прем'єра Дмитра Козака. Тепер чекаємо узгодження », – пояснила виданню заступник міністра майнових і земельних відносин російського окупованого уряду Криму Оксана Лахіна.
Зазначимо, одразу після анексії Криму Росією, кримський парламент, який назвався Державною радою Республіки Крим, прийняв низку рішень про націоналізацію українських державних підприємств, розташованих на території півострова. Серед них виноробні заводи «Магарач» і «Масандра», завод шампанських вин «Новий Світ».
До кінця 2014 року, згідно з повідомленнями в ЗМІ, в Криму 47 підприємств переоформили ліцензію з української на російську.