Куди поділись субсидії за травень

У львівському соцзахисті пояснили, чому не нарахували мешканцям допомогу

СуспільствоІрина Ващишин, 17 червня 2016, 18:48 3716 4

За травень чимало львів’ян не отримали державної допомоги на комунальні сплати. Як пояснили у соцзахисті, причин є декілька. До того ж частині мешканців субсидія і справді може не вийти. А от ті, кому вона належиться, після перерахунків отримають усе сповна.

Львів’янка пані Леся у травневих квитанціях своєї субсидії не побачила. Чому не нарахували ― питала у відділі соцзахисту. Але дізналась лише, що треба почекати.

«Я телефонувала, мені сказали, що перерахунок іде і якщо субсидія мені належиться, вона буде перерахована. Для нашої сім’ї це дуже відчутно. Якщо із субсидією усі комунальні послуги в нас були десь двісті гривень ― це однокімнатна квартира, то зараз вийде не менше, ніж чотириста, мабуть», ― розповіла жінка.

А у відділах соцзахисту знову гаряче. По-перше, завершився опалювальний сезон і субсидії треба перерахувати. А крім цього, з 30 квітня змінився ще й порядок їх призначення. І зокрема тим, хто не працює.

«З травня 2015 року мешканцям, які не працюють, надано право на житлові субсидії. Але в попередньому періоді ми їм враховували один прожитковий мінімум до сукупного доходу. Це в минулому році було 1218 гривень. А тепер з першого травня таким мешканцям до сукупного доходу вже враховують два прожиткові мінімуми. А якщо в сім’ї є троє безробітних, то рахуйте, у них в шість разів збільшується дохід», ― пояснила начальник відділу пільг і субсидій міського управління соцзахисту Леся Дронь.

Більше прожиткових мінімумів тепер нарахують також і студентам, які не мають стипендії, доглядальникам інвалідів та фізичним особам-підприємцям. Не стосуються ці зміни лише пенсіонерів і людей, що працюють. А от сплати готівкою за комунальні послуги, можливо, будуть вигідними підприємствам, що їх надають. Бо відшкодування за субсидії надходять до них не завжди вчасно.

«Взимку в нас були затримки, невеликі затримки по відшкодуванню пільг і субсидій, ну але в основному держава відшкодовує в повному обсязі. Ми співпрацюємо з управліннями соцзахисту. Ми подаємо їм всіх, кому ми виставили нарахування, і вони вже там переглядають, кому належить субсидія чи пільга. І відповідно в кінці місяця держава відшкодовує, тобто нам вже приходить готова сума», ― зазначила речник ЛМКП «Львівтеплоенерго» Ганна Пищула.

У тому, що за минулий місяць з квитанцій раптово зникла субсидія, можливо, винна ще й електроніка. З квітня у соцзахисті України запровадили нову програму. Але у Львові вона дала збій, бо в місті існує двоставковий тариф на тепло. Тому зараз програму коригують, а в липні субсидії відшкодують відразу за два місяці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук