Отримувачам субсидій нові тарифи на газ не страшні – запевняють у соцзахисті

ЕкономікаІрина Ващишин, 4 травня 2016, 20:40 1364 1

Нові тарифи на газ, які в Україні запровадили з 1 травня 2016 року, не будуть загрозою для гаманців тих споживачів, які отримують субсидії.

Як пояснюють у Львівському міському управлінні соцзахисту, тим, хто зараз отримує субсидії, підвищення тарифів не страшне, бо їхню частку сплати вираховують від доходу сім’ї.

«У випадку, якщо тарифи збільшаться, для отримувачів субсидій нічого не зміниться, бо в них частка сплати залишиться на рівні сукупного доходу сім’ї. Але тут можливі зміни в кількості наступних одержувачів – більше людей отримають можливість оформити субсидії», – пояснив заступник начальника міського управління соцзахисту Ігор Кобрин.

Нинішня нова ціна на газ навіть дещо нижча від попереднього літнього тарифу – 6,88 грн за кубометр замість 7,19 грн. Однак з початком опалювального сезону у соцзахисті очікують на хвилю заявників.

Щоправда, чимало львів’ян ще й досі не вірять, що зможуть отримати державну допомогу.

«У мене пенсія більше ніж 1710 грн і мені сказали в ЖЕКу, що субсидія не вийде. Але я не знаю, як переживу зиму, коли буде нова ціна на газ. Та від нашої влади я вже нічого доброго не чекаю». «Про подорожчання газу знаю, в шоці від цього. А відносно субсидій нас лякають весь час, що їх будуть перераховувати. Тому чого чекати, не знаю», – зазначають львів’яни.

Як відомо, водночас із зміною тарифу на газ для населення змінили також і норми споживання газу для нарахування субсидій. Для різних категорій споживачів їх зменшили приблизно на 20-25%. Отримувачі субсидій це відчують.

«Звичайно, через зниження норм споживання зменшиться і сама субсидія. Але, як показує практика, люди вкладаються в ті норми, навіть в багатьох були переплати», – повідомила завідувач сектору допомог Галицького відділу соцзахисту Лілія Бурдьо.

Після зміни ціни на газ подорожчає й опалення та гаряча вода. Цих тарифів НКРЕ ще не затвердила. Проте експерти говорять про підвищення не менше, аніж на 60%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук