Купувати землю зможуть лише українці
До теми
Купувати земельні ділянки для сільського господарства зможуть лише громадяни України. Про це повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) Максим Мартинюк в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня».
Нагадаємо, минулого тижня Кабінет міністрів України оприлюднив програму дій уряду на 2016 рік, де йшлося про те, що з 2017 року планується розпочати торгівлю державними землями сільськогосподарського призначення, а з 2019 року дозволити українцям торгувати землею сільськогосподарського призначення, що перебуває в приватній власності. На даний момент в країні діє мораторій на продаж землі. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вважає за необхідне в рамках земельної реформи продати на відкритому аукціоні 1 млн га землі, що є в державній власності.
Максим Мартинюк пояснив, що 1 млн га землі, про які говорить прем’єр-міністр, це землі, що на даний час перебувають у володінні різних приватних інституцій. Крім того він розповів, що за даними Держгеокадастру є понад 2 млн га незайнятої землі, яка нікому не передана в користування. Саме ці земля планують насамперед виставити на продаж. Мартинюк наголосив, що в Україні немає жодного окремого масиву землі площею «мільйон гектарів чи навіть кілька тисяч гектарів», тому не йдеться про продаж землі «в одні руки» чого бояться противники вільного продажу землі.
«Ніякого продажу в одні рук не готується. Це будуть сотні наділів по 20–50–100, може, 200 га в усіх 25 областях. Процес продажу цих наділів, за нашими прогнозами, триватиме близько двох років. Ці ділянки будуть продаватися на прозорих аукціонах, які пройдуть у всіх областях країни. У результаті ми одержимо нарешті ринкову ціну для різних ґрунтів і регіонів», - сказав Мартинюк.
Він переконаний, що на аукціони прийдуть люди, які реально мають намір займатися сільським господарством на придбаних землях. А в країні запуститься ринковий механізм, коли земля стане також і кредитним ресурсом.
При цьому керівник Держгеокадастру розповів, що купувати землю зможуть лише громадяни України і не більше 200 га.
«Купувати землю зможуть тільки громадяни України. Тому що внутрішній покупець неконкурентоспроможний порівняно з іноземним тільки тому, що 1 тис. дол. у нас — це 25 тис. грн. Це шість зарплат нашого начальника районного правління. А що таке тисяча доларів у Європі? Цетретина місячної зарплати середнього класу. Друге обмеження — в одні рук до 200 га», - сказав він.