КВУ назвав партії, які лідирують за витратами на передвиборчу рекламу

Комітет виборців України закликав політиків відмовитися від реклами до старту виборів

СуспільствоАндрій Стець, 10 вересня 20189522
КВУ назвав партії, які лідирують за витратами на передвиборчу рекламу

Комітет виборців України оприлюднив дані щодо партійних витрат на рекламу, яка має ознаки політичної, і закликав партії відмовитись від поширення реклами до офіційного старту виборчої кампанії.

Про це йдеться на офіційному сайті КВУ.

За даними комітету, найбільше з 15 політичних партій за останні місяці витратила ВО «Батьківщина» (24,8 млн), серед позапарламентських – «Основа» (8,8 млн).

У порівнянні із І кварталом загальні витрати партій в ІІ кварталі 2018 року збільшилися майже вдвічі (177,1 млн проти 100,1 млн).

Загалом, за оцінкою комітету виборців, впродовж квітня-червня українські партії витратили на рекламу 60 млн грн. І це при тому, що офіційний старт кампанії із виборів президента відбудеться лише за дев'яносто днів до дня голосування, тобто на початку січня 2019 року.

Крім того, як зазначили в КВУ, показовим є факт критики такої рекламу з боку самих очільників партій.

«Юлія Тимошенко закликала відмовитися від «нікчемної реклами». Анатолій Гриценко вказує, що рекламу варто заборонити, адже вона «коштує сотні мільйонів». Олег Ляшко і Олег Березюк зареєстрували законопроект №2474а «Про заборону політичної реклами», - йдеться у повідомленні.

Відтак КВУ закликав усі політичні сили та потенційних кандидатів у президенти виконати свої публічні обіцянки та відмовитися від реклами до офіційного старту виборчого процесу.

За словами, голови КВУ Олексія Кошеля, це, зокрема дозволить зменшити традиційно найбільш витратну статтю виборчих бюджетів, а головне - дозволить створити рівні можливості для тих кандидатів, які не мають коштів для «подібного політичного марнотратства».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук