Лідери країн Митного союзу кличуть Порошенка на розмову через УА з ЄС

СвітВолодимир Пиріг, 14 серпня 201438784

Президенти Білорусі, Росії та Казахстану Олександр Лукашенко, Володимир Путін і Нурсултан Назарбаєв готові провести в Мінську зустріч з президентом України Петром Порошенком для обговорення актуальних питань.

Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, передає БЕЛТА.

«Є така ідея, оскільки виникає маса питань», – повідомив президент Білорусі.

Перше, що насторожує лідерів цих країн – це підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

«Ми дуже насторожені цим і боїмося, щоб товари з Євросоюзу за нульовим митом через Україну не пішли в Білорусь, Росію і Казахстан і не задушили наші економіки. Це природно, це побоювання будь-якої держави», – зазначив Олександр Лукашенко.

«По-друге, у зв'язку з введенням Росією ембарго на поставки деяких товарів в Російську Федерацію нам було б дуже важливо в Митному союзі обговорити цю, другу проблему», – наголосив президент Білорусі.

«Я сказав своїм колегам: давайте запропонуємо Петрові Порошенку, нехай підключається до обговорення цих проблем та інших, які є в Україні, якщо він цього бажає, обговоримо ці питання, їх все одно не оминути. Для України вони вкрай важливі, тому що Росія потихеньку закриває поставки з України деяких товарів. Ось недавно постало питання вже про алкоголь, ще раніше – «молочку» (молочну продукцію), м'ясну продукцію», – зазначив Лукашенко.

За словами білоруського лідера, він обговорив ідею зустрічі з президентами Росії та Казахстану.

«Всі не відкидають (прохання), всі готові приїхати до Мінська. Висловилися навіть за те, щоб якась інша сторона, допустимо, Європейський союз, США, якщо вони зацікавлені в нормалізації ситуації – економічної, військової і політичної, – давайте сядемо в Мінську і поговоримо. Ми нікого не відкидаємо. Це спільна позиція трьох президентів Євразійського економічного союзу», – сказав Лукашенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук