Путін відмовив росіянам у їжі
Економіка

Путін відмовив росіянам у їжі

Президент Росії заборонив ввезення продуктів з країн, які ввели санкції проти Росії

Наталія Онисько, 6 серпня 2014 1626 2

У середу, 6 серпня, Володимир Путін підписав указ про запровадження зустрічних економічних санкцій. Зоокрема, йдеться про запровадження заборони терміном на один рік ввезення в Росію окремих видів певних сільськогосподарської продукції, сировини та продовольчих товарів, що виготовлені в країнах, які ввели санкції проти Росії.

Указ «Про застосування окремих спеціалізованих економічних заходів з метою забезпечення безпеки РФ» було підписано 6 серпня 2014 року. Цим документом приписано органам державної влади РФ «у своїй діяльності керуватися тим, що протягом одного  року з дня вступу в дію даного указу забороняються або суттєво обмежуються зовнішньоекономічні операції, що передбачають ввезення на територію РФ окремих видів сільськогосподарської продукції, сировини та продовольства, країною походження яких є держава, що ухвалила рішення про введення економічних санкцій щодо російських юридичних чи фізичних осіб, чи держава, що приєдналась до такого рішення», повідомляє прес-служба російського президента. 

Як відомо, економічні санкції проти РФ у зв’язку з анексією Криму та військовою агресією на сході України запровадили десятки держав – зокрема, США та Європейський Союз, який налічує 28 країн. Економічні санкції різного рівня запровадили також  Норвегія, Швейцарія, Канада, Японія, Австралія та інші країни.

Україна також має намір запровадити економічні санкції проти Росії. У середу урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький заявив, що перелік російських компаній, проти яких будуть застосовані санкції, буде оприлюднено 12 серпня. Раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк взагалі заявляв про ймовірність повного припинення торгівлі з Росією.

Що заборонив Путін?

Які саме країни і категорії продуктів потраплять під заборону або обмеження, безпосередньо в указі Путіна не зазначено, але, якщо список країн, що запровадили санкції проти РФ відомий, то список сільськогосподарської продукції та продовольства ще має розробити російський уряд. Як заявив представник російського міністерства економічного розвитку Андрєй Ліхачов, цей список уже готовий, але його ще мають затвердити на засіданні уряду.

Якщо йти за логікою указу Путіна, то під заборону мали б потрапити усі продукти, імпортовані з "ворожих" країн. Втім, у російські ЗМІ уже повідомляють про винятки. Зокрема, впливова ділова газета Ведомости, посилаючись на свої джерела в уряді, стверджує, що у перелік заборонених продуктів не потрапить вино і дитяче харчування. Очевидно, заборона стосуватиметься овочів, фруктів, мясної та молочної продукції. При цьому, варто зауважити, що росіяни імпортують дуже багато продовольства - наприклад, РФ є найбільшим у світі імпортером вершкового масла та сирів. Агентство РИА Новости вже повідомило з посиланням на помічника голови Россільгоспнагляду Алєксєя Алєксєєнка, що Росія повністю заборонить ввіз будь-якої сільгосппродукції з США, включно з курятиною.

Повний ж список всіх заборонених товарів оголосили в четвер, 7 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук