Яценюк прогнозує повне припинення торгівлі з Росією

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк не виключає повного обмеження двосторонньої торгівлі з Росією.

«Мій прогноз такий: нам необхідно готуватися до того, що у нас буде практично повне обмеження торгівлі з Росією в двосторонньому форматі», — заявив він на нараді з питань диверсифікації ринків збуту і джерел поставок промислової продукції в п'ятницю, 18 липня, в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

За оцінками прем'єра, у випадку закриття російського ринку для українських товарів зменшення експорту складе суму близько $5 млрд.

Яценюк наголосив, що в ситуації, коли західні країни вводять санкції проти Росії і обмеження в двосторонній торгівлі, несучи відповідні збитки, неправильно з українського боку «сидіти і думати, що воно все ось так пройде».

«Я усвідомлюю всі економічні наслідки. І ви усвідомлюєте їх. Але я точно так само усвідомлюю, що Росія — це не єдиний ринок у світі, на який повинна надходити українська продукція. Тому уряд повинен зробити все для того, щоб в короткостроковій перспективі ми диверсифікували ринки збуту», — сказав він.

Прем'єр додав, що вже зараз багато компаній самостійно вийшли на інші ринки збуту і тим самим знаходять можливість продавати свою продукцію.

«А то виходить так: ми у фактичному стані війни і говоримо — купіть, будь ласка, у нас на мільйон доларів нашої продукції. Воно якось не стикується в моїй голові і я не знаю, можливо, для когось це нормально, але для мене це не нормально. Газ перекрили, ціну поставили в $500, при цьому усвідомлюючи, що кожен з вас страждає, включаючи всю країну. Торгове ембарго введено на всю продукцію, на яку можна і не можна було ввести. Залишили тільки те, без чого вони обійтися не можуть», — зазначив Яценюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук