Лише 23% опитаних українців підтримують ідею легалізації грального бізнесу
Серед переваг легалізації – додаткове джерело наповнення бюджету, детінізація грального бізнесу та створення нових робочих місць
Соціологічне опитування показало, що 73% опитаних українців підтримують заборону грального бізнесу і лише 22% – за його легалізацію. Більш лояльне ставлення до азартних ігор на гроші висловлюють матеріально забечені освічені жителі міст.
Нагадаємо, що у меморандумі з МВФ Україна зобов'язалась не пізніше ніж у 2018 році легалізувати азартні ігри. Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування з приводу того, як українці ставляться до азартних ігор на гроші. Однак прямого питання про ставлення до легалізації респондентам не ставили, оскільки на момент опитування ще не було відомо про вимоги МВФ.
За результатами опитування, цілком підтримують заборону грального бізнесу в Україні 56% респондентів та 16% – скоріше підтримують. Скоріше не підтримують заборону 15% українців і цілком негативне ставлення висловили 8% опитаних.
Предметно, що попри однозначну підтримку заборони грального бізнесу, більшість опитаних визнають, що в Україні вона виявилась не успішною. Впевнені в цьому 37% опитаних респондентів, 34% – скоріше впевнені. 14% людей скоріше вважають, що заборона грального бізнесу успішно діє в Україні і лише 3% цілком переконані в цьому.
Серед можливих переваг легалізації грального бізнесу найчастіше називають отримання державою додаткових доходів до бюджету, детінізацію та зниження корумпованості галузі та створення нових робочих місць. Рідше серед переваг легалізації опитані респонденти називали сприяння розвитку підприємництва в Україні та підвищення туристичної привабливості України.
Найбільш позитивно українці ставляться до такого виду ігор на гроші як лотереї. Цілком позитивне ставлення до них висловили 4% респондентів, скоріше позитивне – 28%. Однак аж 41% опитаних різко негативно ставляться навіть до лотерей. Ще 19% респондентів відповіли «скоріше негативно».
Наступним за рейтингом лояльності українців видом ігор на гроші є ставки у букмекерських конторах. Цілком позитивно та скоріше позитивно до них ставляться 3% та 14% людей. 60% висловили різко негативне ставлення і 16% – скоріше негативне.
Лише 8% українців довіряють інтернет-лотереям, при чому лише 1% опитаних висловили цілком позитивне ставлення до такого виду ігор, а 69% та 17% – цілком негативне та скоріше негативне.
Така сама кількість людей довіряє і іграм в карти на гроші, однак аж 74% респондентів висловили різко негативне ставлення да таких розваг з грошима.
Найменшу підтримку мають гральні автомати. Лише 1% цілком позитивно їх оцінюють та 6% – скоріше позитивно. 73% різко не сприймають гральних автоматів та 18% – скоріше не сприймають.
Тим не менше абсолютна більшість українців негативно ставляться до азартних ігор на гроші. Зокрема цілком негативне ставлення до таких ігор висловили 71% респондентів у селах і 66% – у містах. Різко негативне ставлення висловили 77% жінок та 56% чоловіків.
Цікаво, що суттєво відрізняються відповіді на це запитання залежно від матеріального статусу респондента. Так цілком негативне ставлення до азартних ігор на гроші висловили 58% забезпечених людей. Серед малозабезпечених, бідних та дуже бідних українців різко негативне ставлення до ігор на гроші висловили відповідно 64%, 73% та 77%.
Опитування проводили методом сособистого формалізованого інтерв'ю з 17 по 27 березня 2017 року у містах та селах України. Загалом було опитано 2000 респондентів віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.